هیفا گلد
هیفا گلد

الماس صورتی و دانستنی هایی درباره آن

الماس ها بسیار زیبا و البته قیمتی تلقی می شوند که انواع متعدد و متنوعی را شامل می شوند. در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با الماس صورتی آشنا نماییم، این الماس جلوه بسیار زیبایی دارد و می تواند تمامی افراد را به وجد بیاورد.

باید بگوییم این الماس شگفت انگیز کاملا طبیعی بوده و هیچ گونه دخالت انسانی در آن وجود ندارد. همانطور که می دانید الماس ها همانند طلا و زیور آلات دارای بهایی بسیار هستند که الماس صورتی از این قائده مستثنی نیست.

اگر می خواهید با این الماس و ساختار آن بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه تان قرار دهید.

الماس صورتی و ساختار آن

رنگ صورتی این الماس همیشه انسان ها را متعجب نموده است، برای رفع این ابهام باید بگوییم هنگامی که الماس می خواهد تشکیل گردد نیروی بسیار زیادی به آن وارد می شود که در پی آن یک رنگ صورتی زیبا را به آن می بخشد.

الماس صورتی به دلیل مقاومت و سختی بی نهایتش در رده سنگ ها قرار می گیرد، حال ممکن است برخی از افراد دلیل مقاومت بسیار آن را ندانند. برای بر طرف کردن این سوال باید بگوییم الماس صورتی از کربن تشکیل گردیده و به همین خاطر می تواند هر جسمی را خراش دهد و هیچ گاه مورد آسیب قرار نگیرد.

بسیاری از انسان ها گمان می کنند که الماس طبیعی می بایست به رنگ سفید قابل مشاهده باشد، اما الماس صورتی نیز یک الماس طبیعی است که فاقد رنگ سفید می باشد. زیرا نحوه تشکیل شدن آن با دیگر الماس ها متفاوت خواهد بود.

به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و با تاریخچه بی نظیر الماس صورتی نیز آشنا شوید.

الماس صورتی

تاریخچه الماس صورتی

برای یافتن دلیل رنگ زیبای الماس صورتی، دانشمندان بسیاری به تحقیق و جستجو دریافته اند و تنها نقطهه و نظر مشترک آن ها بر روی فشاری بوده که هنگام شکل گیری به الماس وارد شده است.

هنگامی که فشار به الماس بی رنگ وارد می گردد، الماس به سمت پوسته زمین روانه می شود و این جابجایی می تواند مولکول های بی رنگ الماس را طی یک واکنش شیمیایی به صورتی شفاف و درخشانی تبدیل نماید.

الماس صورتی در میان دیگر الماس ها بسیار کمیاب تلقی می شود و این موضوع سبب می گردد قیمت آن به شدت افزایش یابد.

این الماس فوق العاده و زیبا، در کشور های متعددی یافته شده اند، اما اولین مکانی که در آن الماس صورتی مورد استخراج قرار گرفت معدن kollur بود. باید توجه داشته باشید که تا کنون تمامی کارگران و مهندس های معادن به دنبال کشف دوباره الماس صورتی می باشند و این موضوع هدف مهمی برای آن ها تلقی می شود.

باید بدانید که این الماس ارزشمند، توسط یک فرد باستان شناس با اصالت کانادایی به ملکه الیزابت هدیه داده شد.

الماس صورتی

الماس صورتی ار چه رنگ هایی تشکیل شده است؟

الماس صورتی در تناژ های مختلفی استخراج و به فروش می رسند، برخی از آن ها به رنگ صورتی کم رنگ و بعضی دیگر به رنگ صورتی پر رنگ دیده می شوند.

این موضوع به رنگدانه های الماس مربوط می شود، زیرا هر چه رنگدانه های صورتی کم تر باشند، الماس به رنگ صورتی ملایم مشاهده می گردد و بالعکس.

باید توجه داشته باشید که الماس صورتی تنها متشکل از یگ رنگ دانه نیست، بلکه یک رنگ دیگر در آن وجود دارد که این رنگ می تواند خاکستری، زرشکی، قهوه ای، قرمز، بنفش و نارنجی باشد. رنگ های بنفش و نارنجی می توانند زیبایی و البته قیمت الماس صورتی را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

اگر بخواهیم یک واقعیت را برای شما شرح دهیم، باید بگوییم که رنگ دانه دوم در الماس صورتی بیش تر از رنگ دانه اول مورد توجه قرار می گیرد. زیرا رنگ دوم می تواند به الماس زیبایی ببخشد و بدون آن هیچ گاه الماس صورتی بهای اولش را نخواهد داشت.

انواع الماس صورتی

الماس های صورتی همانند دیگر الماس ها انواع متعددی را شامل می شوند. الماس صورتی مصنوعی از دیگر انواع این الماس تلقی می شود.

همانطور که می دانید الماس های صورتی مصنوعی در آزمایشگاه ها تهیه و تولید می شوند. ساختار شیمیایی الماس های مصنوعی کاملا شبیه به الماس های طبیعی می باشد  و هیچ گونه تفاوتی در این باره در میان آن ها نیست. تنها تفاوتی که الماس صورتی مصنوعی با الماس صورتی طبیعی در بر دارد، قیمت و ارزش آن است.

بسیاری از افراد نمی دانند که در آزمایشگاه ها چطور الماس صورتی مورد ساخت قرار می گیرد، بدین مظور باید بگوییم پرتو افکنی روش متخصصان برای ساخت الماس صورتی مصنوعی می باشد.

حال اگر می خواهید با کاربرد های بی نهایت الماس صورتی آشنا شوید، می توانید ما را تا انتهای این قسمت از مقاله همراهی نمایید و از مطالب بیان شده نهایت استفاده را ببرید.

الماس صورتی

کاربرد الماس صورتی

بیش ترین کاربردی که تمامی الماس ها در بر دارند، استفاده آن ها در طلا و جواهرات است. الماس صورتی را می توان در کنار طلا ها قرار داد و جلوه بسیار زیبایی را به وجود آورد.

شما می توانید برش های متنوع و متعددی را بر روی الماس صورتی ایجاد کنید و سپس آن را بر روی جواهرات مد نظر تان قرار دهید.

قیمت الماس صورتی

قیمت معینی را نمی توان برای الماس صورتی بیان نمود، زیرا هزینه آن به دو فاکتور مهم و اصلی بستگی دارد. الماس صورتی هر چقدر دارای تناژ پر رنگ تر و ابعاد بزرگ تری باشد می تواند قیمت افزونی را از آن خود نماید.

ارزشمند ترین الماس صورتی، الماس graff pink می باشد. این الماس به دلیل کمیاب بودنش توانسته است قیمت بی نهایت بالایی را به خود تعلق دهد. باید بدانید که ابعاد graff pink از دیگر الماس ها بیش تر می باشد و این موضوع نقش مهمی در قیمت آن دارد.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را با الماس صورتی و دانستنی هایی درباره آن آشنا نماییم، امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید به مطالب و اطلاعات عمومی خود بی افزایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *