هیفا گلد
هیفا گلد

چگونه سایز انگشتر فردی که قصد خرید هدیه برایش داریم را پیدا کنیم؟

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که عاشق هدیه دادن و سوپرایز کردن می باشید، احتمالا بارها برای تان پیش آمده که هنگام خرید بدلیجات و یا زیورآلات طلا، برای پیدا کردن سایز انگشتر دچار مشکل شوید.

در این مطلب قصد داریم تا بهترین راهکارهای ممکن را برای تان شرح دهیم تا به کمک آن ها بتوانید سایز انگشتر فرد دیگری که قصد خرید هدیه برایش را دارید، به راحتی پیدا کنید.

چه بخواهید برای دوست تان انگشتر بگیرید و یا همسر و شریک عاطفی تان را سوپرایز کنید، شما پیش از هر چیزی به سایز انگشتری که استفاده می کند نیاز خواهید داشت.

زیرا در غیر اینصورت هدیه شما غیرقابل استفاده خواهد بود و چندان هم سوپرایز کننده نمی شود.

قبل از آن که راه های پیدا کردن سایز انگشتر را برای تان شرح دهیم، بهتر است نکات کلی هنگام خرید هدیه و به خصوص انگشتر را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین هدیه ممکن را انتخاب کنید.

 سایز انگشتر

اهمیت انتخاب انگشتر مناسب برای هدیه

قطعا اولین قدمی که شما باید در این راه بردارید، انتخاب طرحی مناسب و جذاب می باشد، اما باید بدانید که حتی بهترین طراحی ها هم در صورت نداشتن اندازه مناسب و یا همخوانی نداشتن با دست فرد، زیاد خاص و یونیک نخواهند بود.

به طور مثال اگر فرد مورد نظر شما دست هایی ظریف و کوچک دارد، انگشترهای بسیار شلوغ و بزرگ اصلا مناسب نخواهند بود.

به جای این موارد می توانید از حلقه های ظریف با طراحی های ساده و مینیمال کمک بگیرید تا ببینید که چقدر بهتر روی دست شان به نظر خواهد رسید.

برای این دسته از افراد جزئیات ساده و ریز بسیار جذاب خواهد بود، برای مثال خرید انگشتر و یا حلقه هایی با نگین های بسیار ریز انتخاب فوق العاده ای برای دست های کوچک می باشد.

برعکس این مورد نیز برای دست های بزرگ و کمی درشت تر صادق است. برای این افراد بهتر است که از انگشترهای مناسب و درشت تر استفاده کنید تا روی دست های شان جذاب تر به نظر برسد.

انتخاب حلقه هایی با جزئیات زیاد و یا کمی درشت تر ازحد معمول برای این دسته افراد مناسب بوده و جلوه خوبی خواهد داشت.

پس از انتخاب طرح مناسب، تنها نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید، پیدا کردن سایز انگشتر فرد می باشد تا در نهایت بتواند از آن استفاده کند.

بهتر است بدانید که این کار شاید در ابتدا کمی سخت باشد، اما با استفاده از راهکارهای زیر بعید است که نتوانید سایز مناسب برای خرید انگشتر یا حلقه را پیدا کنید.

پیدا کردن سایز انگشتر

بهترین راهکارهای موجود برای پیدا کردن سایز انگشتر

ما برای راحتی هر چه بیشتر شما، تمامی راهکارهای ممکن را فراهم کرده ایم تا شما با استفاده از آن ها بتوانید هدیه فوق العاده ای تهیه کرده و شریک تان را به بهترین شکل ممکن سوپرایز کنید.

  1. از قد و وزن فرد مورد نظر کمک بگیرید

جالب است بدانید که اگر قصد هدیه دادن و یا خرید انگشتر طلا برای شخصی دیگر را دارید، می توانید برای پیدا کردن سایز انگشتش از قد و وزن او کمک بگیرید.

طبق تحقیقات دانشمندان سوئدی در آزمایشگاه گوهرشناسی، مشخص شده است که اندازه انگشتر مناسب برای خانم ها معمولا بین 5 تا 7 می باشد و برای مردان بالغ نیز عددی بین 9 تا 11 خواهد بود.

در کشور ما و همچنین کشور آمریکا میانگین قد زنان حدود 160 سانتی متر و و برای مردان 180 می باشد که طبق گفته متخصصان در عرصه طلا و جواهر، می توان از آن برای پیدا کردن سایز انگشتر کمک گرفت.

البته باید توجه کنید که اعداد گفته شده کاملا تقریبی هستند و این میزان برای هر شخصی با توجه به خصوصیاتش متفاوت خواهد بود.

به طور مثال اگر فرد مورد نظر شما لاغرتر از استاندارد گفته شده است، بدون شک حلقه کوچک تری احتیاج خواهد داشت.

اما اگر او کمی چاق تر و یا کوتاه تر باشد، حلقه های گفته شده می تواند برایش کوچک باشد. بنابراین پیش از هر چیزی به مشخصات فردی توجه کنید و بی گدار به آب نزنید.

پیدا کردن سایز انگشتر

  1. از طلا فروش و جواهر فروش ها کمک بگیرید

بدون شک شما هم می دانید که برای موفق شدن در انجام کارها بهتر است که آن را به فرد متخصص و ماهر در آن زمینه بسپاریم، و پیدا کردن سایز انگشتر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شما می توانید یکی از حلقه های فرد مورد نظر را همراه خودتان به طلا فروشی ببرید و هنگام خرید حلقه، آن را به کارشناس فروش نشان دهید.

با استفاده از این روش می توانید تا حد زیادی مطمدن باشید که طلا فروش به خوبی می داند که سایز انگشتر مورد نظر باید چقدر باشد و از این نظر مشکل بزرگی نخواهید داشت.

البته برای استفاده از راهکار به خوبی دقت کنید که انگشتر محبوب و یا روزانه اش را برندارید! زیرا به راحتی متوجه می شود و سوپرایزتان لو خواهد رفت.

اما حواس تان هم باشد که حلقه ای که انتخاب کرده اید به خوبی اندازه دستش باشد تا بتوانید سایز مناسبی خریداری کنید.

خوشبختانه بهتر است بدانید که حلقه ای که بر می دارید حتما لازم نیست برای انگشت حلقه او اندازه باشد، زیرا طلا فروشان با داشتن سایز یک انگشت می توانند، سایز سایر آن ها را نیز درست حدس بزنند.

پیدا کردن سایز انگشتر

  1. از قالب صابون برای تعیین سایز مناسب انگشتر استفاده کنید

اگر شما هم به فکر امتحان کردن راه های مختلفی برای پیدا کردن سایز انگشتر همسرتان هستید و به نتیجه نرسیده اید، این روش مخصوص شماست.

بدون شک استفاده از راهکار قبلی و کش رفتن انگشتر شریک تان می تواند در عین هیجان انگیز بودن، سوپرایزتان را نیز لو بدهد!

بنابراین یکی از بهترین کارهایی که می توانید بکنید این است که تنها برای چند لحظه حلقه اش را بردارید و آن را روی قالب صابون فشار دهید تا رد حلقه به خوبی مشخص باشد.

با نشان دادن این اثر از انگشتر به جواهر فروش، می توانید به راحتی سایز انگشتر مناسب را پیدا کرده و با خیال راحت تری هدیه تان را تهیه کنید.

فقط حواس تان باشد که انگشتری بردارید که مطمئن هستید کاملا اندازه اش می باشد.

  1. از سایز انگشتان خودتان کمک بگیرید

برای اینکه این راهکار را امتحان کنید، تنها باید کمی زرنگ باشید و دقت به خرج دهید.

در این روش، زمانی که شریک تان حواسش نیست حلقه اش را بردارید و آن را در دست خودتان امتحان کنید و بفهمید که به کدام انگشت تان اندازه است.

اگر می خواهید برای خانم تان هدیه بخرید، احتمالا انگشترش تنها در انگشت کوچک تان اندازه می شود و شاید حتی بالاتر هم نرود، در این مورد با یک خودکار محل اندازه دقیق را علامت بزنید و از آن کمک بگیرید.

پیدا کردن سایز انگشتر

  1. از افراد نزدیک و دوستان کمک بخواهید

یکی از راه هایی که ممکن است برای پیدا کردن سایز انگشتر مفید واقع شود آن است که از افراد صمیمی و نزدیک شریک تان پرس و جو کنید.

زیرا ممکن است که آن ها قبلا برای خرید انگشتر یا حلقه، به طلافروشی رفته باشند و سایز انگشتر یکدیگر را بدانند.

راه دیگر آن است که از دوستانش بخواهید که به صورت غیر مستقیم از او در مورد انگشتر و سایز آن سوال کنند و بعد به شما خبر دهند.

آن ها حتی می توانند انگشتر شریک تان را امتحان کنند و با روش گفته شده در مرحله قبل آن را علامت بزنند و با مراجعه به طلا فروشی سایز مورد نظر را پیدا کنند.

بنابراین اگر قصد خرید حلقه و انگشتر برای کسی دارید، کمک گرفتن از نزدیکان و دوستان صمیمی اش را دست کم نگیرید، زیرا می تواند حسابی برای تان کاربردی واقع شود و کمک تان کند.

  1. فرصت های ناب را پیدا کنید

اگر هیچ کدام از راه های بالا نتوانست برای پیدا کردن سایز انگشتر به صورت دقیق کمک تان کند، چاره ای جز کمین کردن برای فرصت های دیگر را نخواهید داشت.

به طور مثال اگر شریک شما از دسته افرادی است که خواب سنگینی دارد، می توانید هنگام خواب سایز انگشتش را به طور مستقیم اندازه گیری کنید.

برای این کار از متر و.. استفاده نکنید که ریسک بیدار کردنش را بالا خواهید برد! در این روش تنها به یک نخ ساده احتیاج خواهید داشت و باید آن را دور انگشت شریک تان بپیچید و محل رسیدن دو سر نخ را علامت بزنید.

بعد از این کار با مراجعه به طلا و جواهر فروشی ها می توانید به راحتی سایز انگشتر مورد نظرتان را پیدا کنید و هدیه جذابی بخرید.

پیدا کردن سایز انگشتر

ریزه کاری های خرید حلقه و انگشتر

جالب است بدانید که خرید انگشتر به عنوان هدیه، ریزه کاری های زیادی دارد که توجه کردن به آن ها می تواند برای پیدا کردن مناسب ترین نوع حلقه راهنمای شما باشد.

. پیش از هر چیز اگر شما نتوانستید از راه های بالا استفاده کنید، اصلا ناامید نشوید و تنها تلاش کنید که مناسب ترین سایزی که به ذهن تان می رسد را انتخاب کنید.

. پیشنهاد می کنیم که سایز نهایی را کمی بزرگ تر بخرید، زیرا انگشتری که کمی گشاد است به راحتی چاره دارد و با کمک روش های مختلف اندازه خواهد شد. البته انگشتر کوچک نیز قابلیت تغییر سایز دارد اما به دردسرهای زیادش نمی ارزد.

. برای خرید هدیه مناسب شما می توانید از سن فرد مورد نظر نیز برای انتخاب حلقه کمک بگیرید. چنانچه او در سنین جوانی است و دست های ظریفی دارد بهتر است که از حلقه های ساده با نگین های کوچک استفاده کنید.

اما اگر فرد مورد نظرتان مسن تر است و دست هایش کمی چروک شده اند، انگشترهایی با نگین ها و جزئیات درشت می تواند انتخاب های بهتری برای شان باشد.

. نکته ای که شاید در ابتدا به نظرتان نیاید این است که طول و مدل ناخن های شریک شما می تواند در انتخاب حلقه مناسب موثر باشد و راهنمای خوبی به شمار رود. بنابراین پیش از خرید حلقه تمامی جوانب را تا حد امکان در نظر بگیرید تا بهترین هدیه را انتخاب کنید.

. در زمینه خرید زیورآلات، علاوه بر توجه به رنگ پوست شخص، شما باید به رنگ طلا و جواهرات هم توجه کنید تا هارمونی مناسبی ایجاد کنید.

در این زمینه جواهراتی با رنگ زرد، برای پوست های گرم بسیار جذاب خواهند بود و در سرحال و شاداب نشان دادن شان تاثیر بیشتری خواهد داشت.

در نقطه مقابل، زیورآلاتی با تناژ رنگی سرد مثل سفید و نقره ای وجود دارند که برای پوست های سرد بهترین انتخاب های ممکن می باشند.

. چنانچه انگشت های شریک شما ظریف و قلمی هستند، باید حلقه هایی انتخاب کنید که این کشیدگی را کمتر نشان دهد بنابراین حلقه های پهن با جزئیات ظریف تر انتخاب های بسیار فوق العاده ای خواهند شد.

در مقابل اگر فرد مورد نظر شما انگشت های کوتاه تری دارد، تلاش کنید از طرح هایی مثل مثلث، خوشه و.. در طرح نهایی کمک بگیرید تا آن ها را کشیده تر از حالت عادی نشان دهد.

پیدا کردن سایز انگشتر

جمع بندی نهایی

در این مطلب تلاش کردیم تا بهترین راه ها برای تشخیص سایز مناسب انگشتر را به شما نشان دهیم تا بتوانید هنگام خرید حلقه از آن ها استفاده کنید.

پیش از هر چیز بهتر است که برای این کار وقت کافی بگذارید و بی گدار به آب نزنید تا بتوانید هدیه مناسبی تهیه کنید. امیدواریم که از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *