هیفا گلد
هیفا گلد

آشنایی با برند بولگاری و طلا و جواهرات منحصر به فرد آن

در بین برندهای جواهرات، بدون شک برند بولگاری جزو محبوب ترین آن ها است که به دلیل طراحی های متفاوتی که دارد، همیشه مورد توجه استقبال زیادی از‌ مخاطبان قرار می گیرد. این برند مشهور، در سال ۱۸۸۴ میلادی توسط شخصی به نام sotirio bulgari افتتاح شد.

البته لازم به ذکر است که ییان کنیم، خیلی از افراد بولگاری را از جواهرات خاص آن نمی شناسند و بیشتر عموم هم ممکن است از طریق محصولات مراقبتی پوست یا حتی هتل های بسیار پیشرفته ۵ ستاره با آن آشنا شده باشند.

بولگاری در واقع یکی از برندهای ایتالیایی است و دلیلی هم که باعث شده تا جواهرات آن طرفداران زیادی داشته باشد، استفاده از انواع سنگ های زینتی مثل، یاقوت و … در طراحی و ساخت انواع جواهرات و اکسسوری ها است.

همچنین علاوه بر تولید کردن جواهرات رنگی و استفاده از سنگ های زینتی، بولگاری برای ساخت جواهرات طلا خود، از طلا ۱۸ عیار استفاده می کند. از همین رو، می توان گفت که اکثر جواهرات این برند، جزو دسته جواهرات و اکسسوری های ‌گران قیمت محسوب می شوند.

زیرا در کشورهای خارجی، عیار ۱۴ برای طلا عیار پایینی است و عیار ۱۸ طلا گران قیمتی شناخته می شود.

آشنایی با برند بولگاری
 

معرفی و آشنایی با برند بولگاری

همان طور که در بالا هم ذکر شد، برند بولگاری یکی از مشهورترین شرکت ها در حوضه تولید و ساخت‌ جواهرات در ایتالیا می باشد. نکته جالبی که درباره طراحی های این جواهرات وجود دارد، این است که تمام آن ها نسبت به معماری های اصیل ایتالیایی، طراحی می شوند و همین موضکوع باعث شده تا بولگاری در این حوضه بتواند موفق عمل کند.

البته از آنجایی که شرکت اصلی آن در رم قرار گرفته، می توان گفت اکثر این طراحی ها متعلق به رم هستند و با توجه به این‌ معماری ها، جواهرات کلاسیکی تولید می شوند.

همچنین برند بولگاری، شاید امروزه درحوضه جواهرات بسیار موفق عمل کند و جواهرات او بیشتر از بقیه محصولات شناخته شوند، اما در اوایل راه اندازی، این برند جواهراتی تولید نمی کرد و تنها در خصوص تولید عطر و ادکلن فعالیت داشت.

آشنایی با برند بولگاری

بعد از استقبال مردم، تصمیم به تولید انواع ظروف نقره با سبکی کاملا کلاسیک گرفت که می توان گفت این ظروف هنوز هم در بین مردم طرفداران زیادی دارد و عده زیادی از این ظرف های نقره بولگاری استفاده می کنند.

تولید جواهرات این برند در سال ۱۹۰۵ صورت گرفت که از آن زمان تا کنون، بولگاری در حوضه جواهرات هنوز جزو برندهای اصلی محسوب می شود و طرفداران به خصوص خود را دارد. جالب است بدانید که sotirio bulgari، اهل رم یا ایتالیا نبود، او فردی با اصالت یونانی و تنها ساکن ایتالیا بود.

البته لازم به ذکر است که بیان کنیم، دو پسر او هم نقش موثری در تولید و طراحی جواهرات داشتند و به نوعی جواهرات و اکسسوری های طلای این برند توسط دو پسر sotirio bulgari تولید شد.

امروزه که برند بولگاری جزو برندهای مشهور شناخته می شود، در گذشته طرفداران زیادی نداشت و بنیان گذار این برند، با سفر کردن به شهرهای مختلف اروپایی و آمریکایی، توانست محصولات خاص خود را معرفی کند.

افتتاح مغازه ای در خیابان ویا دی کوندوتی، هم در این شناخته شدن آن بی تاثیر نبود. زیرا این خیابان یکی از مشهور ترین خیابان های ایتالیا شناخته می شود و افراد زیادی از جمله ثروتمندان آمریکایی و بریتانیایی از آن جا خرید می کنند.

با گذشت زمان و ارائه دادن محصولات منحصر به فرد، برند بولگاری در بین مردم مشهور شد تا زمانی که شعبات او در آمریکا و اروپا افتتاح شدند. البته زمانی که این مراکز در شهر و کشورهای دیگر افتتاح می شد، بینان گذار اصلی بولگاری نبود و این کار را دو پسر او به سر انجام رساندند.

Sotirio bulgari  در سن ۷۵ سالگی در گذشت و بعد از دو فرزندش شغل و کار پدر خود را ادامه دادند که اکنون یکی از فرزندان به عنوان مشهور ترین طراح طلا و جواهر شناخته می شود. برندهای بولگاری در حدود ۳۲ شهر تاسیس شدند که نیویورک، توکیو، سنگاپور و… نمونه ای از‌شهرهایی هستند که نمایندگی و شعبه بولگاری در آن ها قرار دارد.

آشنایی با برند بولگاری

شرکت بولگاری چگونه موفق شد؟

در واقع برند بولگاری، علاوه بر تلاش برای‌ معرفی جواهرات خود به دیگر کشورها، با کمک از طراحی های ‌خاص توانست به شرکتی موفق تبدیل شود. این شرکت از زمانی که در حوضه تولید  جواهرات فعالیت کرد، با بهره وری از معماری های اصیل ایتالیایی و… توانست نظر کاربران را جلب کند.

به عنوان مثال طرح serpenti، یکی از مشهور ترین مدل های این برند است که برگرفته از سر مار است و به نوعی نشان دهنده قدمت تاریخ ایتالیا می باشد. البته استفاده از سنگ های قیمتی، تولید جواهرات رنگی و استفاده کردن از طلاهای ۱۸ عیار هم در موفق کردن برند نقش‌ چشم گیری داشته اند.

اگر بخواهیم به طور واضح تر نحوه موفق شدن شرکت بولگاری را بررسی کنیم، می توان گفت دلایل زیادی وجود دارد که برخی از آن ها در بالا ذکر شد. اما یکی دیگر از دلایلی محبوبیت او و افزایش مخاطبان، می تواند تعییر ندادن سبک برند بولگاری باشد.

این برند از زمانی که در خصوص تولید جواهرات فعالیت خود را آغاز کرد، تا کنون در یک سبک کار می کند و جواهرات خود را طبق‌ همان الگوریتم پیش می برد. البته منظور این نیست که طرح جواهرات یکی باشند، تمام آن ها از‌ سبکی اصیل و کلاسیک پیش روی می کنند.

همچنین یکی دیگر از دلایل محبوبیت بولگاری، استفاده کردن سلبریتی ها از جواهرات هم می باشد. به عنوان مثال سوفیا لورن در سال ۱۹۶۱، با گردنبندی از این برند در مراسم ظاهر شد. البته سوفیا لورن تنها سلبریتی نبود که از این برند استفاده کرد، ریچارد برتون و الیزابت تایلور هم جزو کسانی بودند که در شناخته شدن برند بولگاری نقش زیادی داشتند.

ریچارد برتون مشهور ترین گردنبندی که در آن زمان با سنگ های قیمتی درست شده بود را به عنوان هدیه عروسی به الیزابت تایلور داد و همین موضووع باعث شد تا در آن سال، فروش ‌گردنبندهای مشابه بالا برود و برند بولگاری در ده ۶۰ دچار تحولی عظیم شود.

پس از جنگ‌ جهانی دوم، برند بلوگاری هم جزو شرکت هایی به شمار می رفت که تقریبا دچار ضرر شده بود و مخاطبان قدرت خرید محصولات این برند را از دست داده بودند. از همین رو این مجموعه که در اکثر جواهرات از الماس های‌ گران قیمت و سنگ ها استفاده می کرد، تصمیم گرفت تا برای جذب مخاطبان بیشتر الماس های جواهرات کاهش دهد.

جالب است بدانید این موضوع به ضرر برند بولگاری نشد، حتی باعث شد تا با سنگ های رنگ رنگی قیمتی، مشهور تر شود و برند خاص خود را حتی بیش از قبل منحصر به فرد کند‌.  به نوعی‌ که هرشخصی از جواهراتی با سنگ های تزئینی استفاده می کرد، اکثر افراد به خوبی متوجه برند او که متعلق به بولگاری بود، می شدند.

با گذشت زمان صاحبان برند هم تغییر کردند و اکنون این شرکت توسط نسل جوان خانواده بولگاری اداره می شود. البته فراموش نکنیم که نسل سوم هم توانست نقش چشم‌ گیری در مشهور شدن برند داشته باشد.

به عنوان مثال، در سال ۱۹۷۰ این برند، جزو شرکت های‌ جهانی شناخته شد و اکثر شعبه های او در شهرها و کشورهای جهانی و اروپایی تاسیس شدند. همچنین با مشهورتر شدن این برند، به مرور خط تولید عطر او هم در سال ۱۹۹۰ تاسیس شد و از آن سال کنون بولگاری در خصوص تولید عطر هم فعالیت می کند.

در مطالب بالا بیان کردیم که برند بولگاری به جز فعالیت در صنعت تولید جواهرات و عطر، در تاسیس هتل های ۵ ستاره هم نقشی دارد که از سال ۲۰۰۱، با قراردادی بین لاکچری گروپ و بولگاری، تاسیس مجهزترین هتل ها هم توسط این‌ کمپانی صورت گرفت.

معرفی چند برند مشهور دیگر جواهرات

بولگاری جزو برندهای مشهور در صنعت جواهر سازی و تولید جواهرات منحصر به فرد شناخته می شود. اما قطعا برندهای دیگری هم وجود دارند که آن ها هم در تولید جواهرات خاص به خوبی عمل کرده اند. برخی از این برندهای مشهور عبارت اند از:

کارتیه

این برند در سال ۱۸۶۰ تاسیس شد و در خصوص تولید عطر و جواهرات فعالیت دارد. این برند، به عنوان یک برند فرانسوی شناخته می شود که جواهرات و اکسسوری های آن با طراحی های زینتی و رنگ های روشن برای تمام سنین مناسب اند و برخلاف برندها دیگر، حتی اشخاصی با سن کم هم می توانند از آن ها استفاده کنند.

هری وینستون

بدون شک کمتر کسی وجود دارد که این برند مشهور را نشناسند. هری وینستون، از مشهورترین برندها در حوضه تولید سنگ های الماس و حتی برخی اوقات جواهرات است که تمام کارهای تولید شده این برند، جزو برترین ها شناخته می شوند.

بوچلاتی

بوچلاتی هم همانند بولگاری یک برند ایتالیایی است که در حوضه تولید انواع جواهرات با سنگ های متفاوت فعالیت دارد.

ون کلیف اند آرپلز

این برند، شرکتی مشهور در پاریس است که با بهره گیری از عناصر طبیعی مثل، گل و گیاهان، حیوانات و… جواهرات خود را عرضه می نماید. این برند در سال ۱۸۹۶ تاسیس شد و جزو برندهای محبوب با جواهرات لاکچری در بین عموم مشهور است.

تیفانی اند کو

برند تیفانی اند کو، در سال ۱۸۳۷ تاسیس شد. این شرکت در حوضه ساخت جواهرات با طلا شناخته شده است و جزو برندهای تاپ و برتر این حوضه قرار دارد.

پیاژه

اگر جزو افرادی هستید که علاقه ای به شناختن برندها دارید، بدون شک با پیاژه آشنا شده اید. این برند هم در خصوص تولید انواع جواهرات فعالیت دارد و اکثر جواهرات او هم طرفداران زیادی دارند.

طرح ‌گل رز یکی از مشهور ترین مدل ها می باشد که شاید در فضای مجازی مدل او را مشاهده کرده باشید. این مدل به دلیل استقبال زیاد حال به امضای پیاژه تبدیل شده و در اکثر جواهرات می توان آن را مشاهده نمود.

شوپارد

برند شوپارد در سال ۱۸۶۰ کار خود را آغاز کرد. نکته ای که در باره این برند وجود دارد، این است ‌که از سنگ های قیمتی نادر و کمیاب در ساخت جواهرات خود استفاده می کند.

گراف

برند گراف یک شرکت بریتانیایی در لندن است. این برند با استفاده کردن از الماس های‌ بزرگ و گران قیمت، توانسته جزو برندهای مشهور شناخته شود. همچنین برند گراف در سال ۱۹۶۰ فعالیت خود را آغاز کرد.

میکی موتو

میکی موتو، یک برند ژاپنی است. این برند هم در خصوص تولید جواهرات فعالیت دارد، اما زمانی به اوج خود رسید که توانست اولین مروارید کشت شده را به اختصاص خود درآورد‌. این برند در سال ۱۸۹۳ تاسیس و افتتاح شد‌.

چرا برند بولگاری از نماد مار در جواهرات خود استفاده می کند؟

اگر به تاریخ ایتالیا و یونان ‌نگاهی بیاندازیم می توانیم شاهد باشیم که مار در گذشته نشانه باروری، قدرت، اغواگری بوده است. از همین رو بولگاری هم توانست با ترکیب این تاریخ ها، طرحی را ایجاد کند که افراد زیادی به آن جذب شوند.

طرح serpenti، جواهراتی هستند که در طراحی ها آن ها از مار استفاده شده است. این نماد می تواند نشان گر تاریخ و قدرت باشد. امروزه مدل های متنوعی ارائه شدند که ترکیبی از تاریخ قدیمی و سلیقه معاصران است.

بدون شک جواهرات با طرح serpenti جزو زیباترین و مشهورترین جواهرات برند بولگاری شناخته می شوند که معمولا خاص پسندان، آن ها را استفاده می کنند. همچنین جواهرات با این مدل هم انواع مختلفی دارند که می توان به بازو بندها، دستبندها و… اشاره کرد.

آشنایی با کلکسیون برند بولگاری

تمام برندها از جمله بولگاری، دارای کلکسیون های مختلفی هستند که طرح و مدل های متنوعی دارند. حال در ادامه می توانید با برخی از پر طرفدارترین کلکسیون های برند بولگاری آشنا شوید.

Bulgari bulgari

این طرح، در سال ۱۹۷۵ تنها ۱۰۰ عدد ارائه کرد که مدل ها آن ها هم تنها ساعت بودند. جالب است بدانید که این ۱۰۰ ساعت هم برای مشتریانی تولید شدند که به صورت سفارشی برای ساعت درخواست دادند.

پس از آن و استقبال زیاد، در سال ۱۹۷۷ یعنی دو سال بعد، طرح بولگاری بولگاری در خصوص تولید انواع ساعت ها فعالیت خود را آغاز کرد.

Fiore

طرح فیوره جواهرات هایی از برند بولگاری هستند که از طبیعت الهام گرفته شده اند. همچنین وجود شکوفه های الماس در طرح ها، سبب شده تا این طرح جواهراتی با قیمت نسبتا زیادی داشته باشد.

Serpenti

در مطالب بالا زیاد به این طرح خاص و متفاوت اشاره کردیم، جواهراتی که با طرح serpentiعرضه می شوند، نماد و نشانی از مار دارند. برخی از آن ها با الماس ها و برخی دیگر با انواع سنگ ها زینت داده می شوند.

Monete

بدون شک باید تا کنون جواهراتی را که همانند سکه های رم باستان هستند یا طرحی اینگونه دارند، مشاهده کرده باشید. این جواهرات تماما طرحی همانند سکه دارند که جزو طرح های پر فروش برند بولگاری محسوب می شوند‌.

Tubogas

طرح tubogas همانند گردنبند و دستبندهای پادشاهان رومی قدیم است. چند لایه مختلف دستبند به صورت گرد یا گردنبندهای چند خطی، نشانه های این طرح هستند. بر روی این دستبندها و گردنبدها از انواع سنگ های قیمتی استفاده می شود و هر یک از جواهرات آن، هزینه نسبتا زیادی دارند.

Parentesi

یکی دیگر از کالکشن های بولگاری، طرح parentesi می باشد. این طرح از ساختمان ها و سنگ فرش های ایتالیا و رم برگرفته شده است و افرادی که علاقه دارند مدام از جواهرات سبک وزن و راحتی استفاده کنند، می توانند این طرح را انتخاب نمایند.

نتیجه گیری

برند بولگاری جزو ده برند مشهور دنیا می باشد که تمام کشورها با آن و محصولات او به خوبی آشنا هستند. این برند به دلیل این که از طلا ۱۸ عیار و سنگ های گران قیمتی استفاده می کند، محصولاتی با قیمت زیادی دارد.

علاوه بر جواهرات، حتی عطرها یا دیگر محصولات پوستی او هم در رده ای قرار دارند که کمتر کسی می تواند آن ها را خریداری کند. همچنین برند بولگاری در ایران هیچ شعبه ای ندارد و معمولا جواهراتی که با نام بولگاری فروخته می شوند، تقلبی هستند.

البته برخی از فروشگاه ها هم یا مشابه آن ها را تولید می کنند یا به صورت وارداتی این جواهرات را به دست وارد می کنند که اینگونه هزینه خرید آن ها چند برابر می شود‌.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *