هیفا گلد
هیفا گلد

با انواع مختلف دستبند زنانه آشنا شوید

از گذشته تا کنون، می توان شاهد استفاده زیاد مردم از انواع دستبندها بود که این عادت از گذشتگان تا امروز، بین عموم هم رواج یافته و هم مردان و هم زنان، از انواع دستبندهای طلا استفاده می کنند. البته امروز جایگزین های دیگر هم برای دستبندها به وجود آمده که می توان به برخی از آن ها، مثل؛ چرم، نخ های مکرمه، پلاستیک و… اشاره کرد.

لازم به ذکر است که بیان کنیم کنیم، در گذشته مردم به جز طلا، از وسایل های مختلف دیگری هم استفاده می کردند. به عنوان مثال، صدف، عاج حیوانات مختلف، مرجان، فلزات متنوع و… نمونه ای بارز از آن ها هستند.

اگر جزو افرادی هستید که به تاریخ علاقه و مطالبی هم راجب آن ها خوانده باشید، قطعا می دانید که استفاده کردن از دستبند همیشه هم برای جلوه بیشتر و زیبایی نبوده است. در اکثر مواقع، مردان با عقایدهای مخصوصی از دستبندها استفاده می کردند.

وایکینگ ها نمونه ای بارز هستند. آن ها دستبندان مخصوصی را همیشه می پوشیدند زیرا بر این عقیده بودند که دستبند به آن ها در پیروزی جنگ کمک زیادی می کند و به نوعی شانس آن ها محسوب می شود.  در واقع در زمان های قدیم، عقاید مختلفی در پشت استفاده از جواهرات بوده است.

اما با گذشت زمان این عقاید ها کنار رفتند و حال امروزه کمتر کسی با توجه به عقاید از این اکسسوری و جواهرات استفاده می کند و بیشتر مردم برای‌ جلوه زیبایی آن ها، تصمیم به خرید و استفاده می گیرند.

با انواع مختلف دستبند زنانه آشنا شوید

دستبندها چه تاثیری در استایل ها دارند؟

شاید این موضوع زیاد به چشم نیاید، اما هر نوع دستبندی، با هر جنسی که ساخته شده باشد، در تیپ فرد اهمیت بسیار زیادی دارد و زمانی که وجود نداشته باشد، جای او خالی است. با وجود این که تمام اکسسوری ها و دستبندها اهمیت زیادی در تیپ و استایل دارند، باید بتوان از آن ها به خوبی استفاده کرد.

به عنوان مثال شما نمی توانید در تیپ های رسمی، از‌ اکسسوری های اسپرت استفاده کنید یا نمی توانید از اکسسوری های اسپرت در مراسم ها و حتی جشن ها برای افزایش زیبایی استایل خود، استفاده نمایید.

علاوه بر انتخاب درست از اکسسوری ها در استایل های متفاوت، باید به فرم بدن و دستان هم دقت زیادی کرد. شاید با خواندن این موضوع کمی متعجب شوید، اما همیشه در استانداردها، افرادی که دارای مچ های لاغر و ظریفی هستند، باید از جواهرات ظریفی هم استفاده کنند تا جلوه زیباتری به دست آن ها داده شود.

یا افرادی که دستان پر و نسبتا برزگی دارند، حتما باید اکسسوری ها و دستبندهایی را انتخاب نمایند که بزرگ است. اگر هر فردی بتواند نسبت به دست خود دستبند مورد نظر را انتخاب کند، می تواند استایل شیک و زیبایی داشته باشد.

 

معرفی انواع مختلف دستبندهای طلا

از آنجایی‌ که طلا یکی از پر طرفدارترین جواهرات محسوب ‌می شود و دستبندهای زیادی از این جنس درست شده اند، باید انواع مختلف آن ها را هم شناخت تا در حین مشکی به وجود نیاید. برخی از این دستبندهای پر طرفدار طلا عبارت اند از:

دستبند طلا مدل زنجیری

دستبندهای طلا که حالت زنجیری دارند، جزو پر طرفدارترین دستبندها شناخته می شوند. از جایی که آن ها کاملا با فرم  دست مطابقت می کنند و به دلیل انعطاف خود راحت بر روی دست قرار می گیرند، مشهور و پر استفاده هستند.

این دستبندها دارای قفلی برای‌ بسته شدن بر روی دست می باشند که قفل این مدل دستبندها متفاوت است. قفل های پیچی، خرچنگی، فنری و… نمونه ای از این مدل قفل های دستنبد هستند که ممکن است حتی بر روی دستبندهای دیگر طلا هم کاربرد داشته باشند.

همچنین این مدل دستبندها قابلیت تنظیم سایز ندارند و ممکن است فردی مچ دست پری داشته باشد و در هنگام استفاده از دستبند، کاملا تنگ باشد و به سختی بر روی دست او بسته شود. برای رفع این ‌مشکل می توان به فروشگاه های مربوطه مراجعه کرد.

اگر مدل دستبند به نوعی باشد که زنجیرهای آن درشت باشند، به آن زنجیره هایی به همان شکل اضافه می کنند تا راحت تر بسته شود. در برخی از مواقع هم دستبندهای زنجیری طلا، زنجیره های ریزی دارند و در این مواقع باید حلقه ای برای گشادی یا تنگی دستبند به آن اضافه کنند.

دستبند طلا مدل النگویی

بدون شک با انواع النگوهای زنانه آشنا هستید. النگوها هم به تنهایی یک نوع دستبند برای دست شناخته می شوند که پوشیدن آن ها کمی سخت تر از دستبند است و این موضوع  هم به دلیل وجود نداشتن قفل بر روی آن می باشد.‌

دستبندهای النگویی نمونه های راحت تری هستند که همانند یک النگو می مانند اما با یک تفاوت بزرگ. در دستبندهای النگویی می توان قفلی را برای باز و بسته شدن بهتر مشاهده کرد اما در النگو اینگونه نیست و تنها از طریق مچ دست وارد می شود که اکثر افراد بعد از پوشیدن آن ها، به دلیل قفلی که برای باز و بسته شدن وجود ندارد، دیگر النگو را از دست خود در نمی آورند.

دستبند طلا مدل النگوی باریک

النگوی باریک، با دستبندهای النگویی کاملا متفاوت هستند. این دستبندها دارای قفلی نیستند، اما طراحی آن ها به نوعی است که می توان به راحتی استفاده کرد.

تقریبا می توان گفت النگوهای باریک، کامل نیستند و قسمتی از آن که با انواع سنگ ها تزئین می شود باز می ماند تا افراد بتوانند به راحتی النگو را داخل مچ خود کنند. همچنین این دستبندها کلا ظریف طراحی می شوند و اگر قصد استفاده کردن از دیگر اکسسوری ها را دارید، می توان با انگشترهای ظریفی که نگین ندارند ست کنید.

دستبند طلا مدل چارم

مدل های چارم یکی از ظریف ترین دستبندهای طلا شناخته می شوند. این مدل در دسته دستبندهای زنجیری قرار می گیرد. معمولا طرحای مختلفی با مدل چارم زده می شود اما همه آن ها زنجیرهای نازک و ظریفی هستند که آویزه ای به آن ها متصل است. حال این آویزه می تواند سنگ یا نگین باشد.

 

دستبند طلا مدل تنیس

افرادی که همیشه از دستبندهای شیک و مجلل استقبال می کنند، می توانند از مدل های تنیس استفاده کنند. این مدل دستبندها که معمولا هم در بین عموم رواج زیادی دارند، از ردیف نگین های سفید، زرد یا حتی رنگی درست شده اند.

در واقع مدل های اصلی دستبندهای تنیس، با الماس درست شده اند ولی امروزه مدل های دیگری‌هم با نگین های مختلف به بازار آماده است.

دستبند طلا مدل مرواریدی

مروارید یک سنگ طبیعی با ارزش است که در صدف ها یافت می شود. این سنگ به دلیل زیبایی که دارد، در ساخت انواع جواهرات و دست بندها از او استفاده می کنند که از این مدل های متنوع، دستبندهای طلای مرواریدی بسیار مشهور و زیبا هستند.

البته اخیرا می توان شاهد تغییر رنگ صدف ها در ساخت دستبند هم بود که تغییر رنگ آن ها باعث جذابیت و زیبایی بیشتر دستبند شده اند.

دستبند مدل مهره ای

دستبندهای مهره ای از ‌انواع مهره ها درست می شوند و استفاده کردن از آن ها می تواند یک استایل اسپرت و بسیار زیبا را درست کند.

البته این مورد را هم فراموش نکنیم‌ که برخی از این مهره ها، خواصی هم دارند و اگر با طلا ترکیب شوند، می توانند فواید زیادتری هم داشته باشند و برا سلامت جسم و روح افراد، بسیار کاربردی عمل کنند.

دستبند مدل چرم

یکی دیگر از پر طرفدارترین مدل های چرمی، دستبندهایی است که با طلا استفاده می شوند. این مدل دستبندها معمولا در آقایان شایع تر است. البته می توان در مدل هایی را مشاهده کرد که بر روی دستبند چرم، طلا کار شده و بسیار زیبا و اسپرت هستند که برای بانوان طراحی شدند.

این مدل دستبندها کاملا دور مچ جفت می شوند و برای استایل های اسپرت و کلاسیک کاربرد بیشتری دارند.

دستبند مدل بافت

در مطالب بالا، اشاره ای به دستبندهای مکرمه کردیم. این مدل دستبندها با نخ های مخصوص بافته می شوند و زمانی که از طلا در ساخت آن ها به کار می رود، دستبندهای بسیار ظریف و زیبایی را برای بانوان به وجود می آورند.

مدل این دستبندها و مدل طلای به کار رفته در آن متفاوت است اما تمام دستبندهایی که با نخ مکرمه درست می شوند، قفل و زنجیری از طلا دارند که همین باعث می شود این مدل ها جزو دستبندهای طلا محسوب شود.

دستبند مدل سنگی

بعد از مهره های درمانی که در ساخت دستبند از آن ها استفاده زیادی می شود، سنگ ها هستند. سنگ هایی همانند فیروزه، یاقوت و… نمونه ای از سنگ های زینتی با ارزش می باشند که در ساخت دستبند از آن ها استفاده می شود.

نکته جالبی که در خصوص دستبندهای سنگی وجود دارد، این است که لازم نیست از استایل مناسبی برای ست کردن آن ها استفاده کنند. به عنوان مثال هم می توان در تیپ های اسپرت و هم تیپ ها رسمی از این دستبندهای سنگی استفاده کرد و جلوه زیبایی به مچ دستان خود داد.

چگونه می توان انواع دستبندهای طلا را تهیه کرد؟

مدل های دستبندی که در بالا معرفی کردیم، جزو مشهورترین مدل ها هستند که هم می توان در فروشگاه های اینترنتی و هم دیگر فروشگاه ها آن را یافت و خریداری کرد. البته توجه داشته باشید که اکثر مدل ها با طلا ساخته شده و قیمت نسبتا زیادی به دستبندهای ساده و معمولی دارند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *