هیفا گلد
هیفا گلد
جدیدترین آگهی‌های خرید و فروش طلا نو و کارکرده
هیفا گُلد
جای آگهی شما اینجا خالیست!
(رایگان، آگهی خود را ثبت کنید)

خرید آنلاین طلا

طلا، فلز ارزشمندی که قیمت ثابتی ندارد و مدام در حال تغییر است. امروزه قیمت طلا به نوعی است که حتما افراد قبل از خرید، باید آن را از سایت های معتبر چک کنند و سپس برای خرید اقدام کنند. زیرا همان طور که ذکر شد، طلا فلزی ارزشمند است که قیمت ثابتی ندارد و همیشه در نوسان قرار دارد.این فلز، جزو فلزهای مهم محسوب می شود و قیمت گران تری هم نسبت به بقیه آن ها دارد. شاید هیچ موقع به این موضوع فکر نکنید که برای خریدن طلا، باید نکاتی رعایت شوید یا خیر؛ اما باید ذکر کنیم، از آنجایی که طلا بسیار ارزشمند و گران قیمت است، حتما افراد برای خریدن آن باید نکاتی را به یاد داشته باشند تا فریب افراد سودجو و سو استفاده گر را به راحتی نخورند.شاید در فضای‌ مجازی مشاهده کرده باشید که اخیرا پیج هایی در خصوص فروش انواع طلا فعالیت دارند و افراد با مشاهده کردن قیمت کم و طلاهایی با عنوان طلا استفاده شده، به فکر خرید طلا دست دوم می افتند. در ادامه با ما همراه شوید که همه چیز را راجب خرید طلا به صورت حضوری یا مجازی و حتی طلاهای دسته دوم بیان کنیم.خرید طلا

همه چیز راجب خرید اینترنتی طلا

همان طور که ذکر شد، امروزه می توان شاهد انواع صفحات مجازی بود که در خصوص فروش انواع طلاها فعالیت دارند و خیلی از افراد هم با مشاهده کردن طلاهای دسته دوم و یا کم قیمت، آن ها را خریداری می کنند. سوالی که دراینجا به وجود می آید، این است که آیا واقعا تمام پیج ها معتبر هستند و یا طلاهای اصلی را به عموم می فروشند؟خب قطعا خیر، همیشه افراد سودجو وجود داشته اند و از آن جایی که خرید طلا، برای خیلی از افراد امروزه ممکن نیست، با ارائه دادن قیمت های کم، سعی در فروش  طلاهای تقلبی دارند.البته منظور این نیست که تمام پیج ها و صفحات موجود، معتبر نیستند، اما خب قطعا تمام آن ها هم کالای درست و صحیحی را به مخاطبان خود عرضه نمی دهند. در کل خریدن طلا به صورت اینترنتی مزایا و معایبی دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از؛

مزایا خرید اینترنتی طلا

خرید و فروش طلا دست دومدر کل خریدن طلا به صورت آنلاین و اینترنتی مزایای چشم گیری دارد که با خواندن ادامه مطالب، با تعدادی از این مزایا آشنا می شوید.

قیمت کم

اگر تا کنون به طلاها فروشی ها برای خرید طلا مراجعه کرده باشید، قطعا می دانید که صاحبان مغازه هزینه ای هم به عنوان دستمزد به جز مبلغ اصلی طلا دریافت می کنند. نکته مثبتی که در خصوص خرید طلا به صورت اینترنتی وجود دارد، این است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه دستمزد نیست و اکثر طلاها با قیمت روز به فروش می روند‌.البته در برخی از پیج ها، بعد از خرید طلا، باید هزینه ای را بابت پست پرداخت کنید. اگر بتوانید پیج های معتبری را بیابید که ارسال رایگان داشته باشند، قطعا شما در خرید سود کرده اید، زیرا نه نیازی به پرداخت پول پست و نه نیازی به پرداخت دستمزد می باشد و فقط باید هزینه اصلی برای طلا خریداری شده بپردازید.

تنوع در انتخاب

شاید زمانی هم که به صورت حضوری برای خرید طلا مراجعه می کنید، تنوع در انتخاب وجود داشته باشد، اما خب قطعا زمانی که بخواهید به صورت اینترنتی طلا سفارش دهید، عکس را واضح تر مشاهده می کنید و تنوع در مدل ها هم بیشتر است.همچنین زمانی که به صورت اینترنتی برای خرید طلا اقدام کنید، می توانید مدل ها را با دقت ببینید و پس از انتخاب و تصمیم گیری، طلا مورد نظر خود را سفارش دهید.

دسترسی راحت

یکی دیگر از نکات مثبت خریدن طلا به صورت اینترنتی، دسترسی راحت می باشد. با توجه به وضعیت امروزه و شیوع بیماری همه گیر کرونا، هر چه افراد از خانه خارج نشوند، بهتر است. از همین رو سفارش دادن طلا که درب منزل آن را تخویل بگیرید نکته مثبت مهمی محسوب می شود. خرید آنلاین طلا

مشاهده قیمت ها

زمانی که شما برای خرید حضوری طلا به فروشگاه ها و مغازه های مربوطه مراجعه می کنید، باید قیمت هر یک از طلاهای مد نظر را از فروشنده بپرسید که خب این کار هم فروشنده و هم خودتان را خسته می کند.اما زمانی که به صورت اینترنتی برای خرید طلا اقدام می کنید، می توانید قیمت ها را زیر هر عکس ببینید. البته به جز مشاهده کردن قیمت ها، جزئیات دیگری مثل، مدل، اندازه، وزن و.. هم وجود دارد که برای خرید راحت تر می توان آن ها را مطالعه کرد. 

طلا دسته دوم چیست؟

با افزایش پیج های فروش طلای مستعمل یا همان دسته دوم، قطعا نام این طلاها به گوش تان خورده است. در اصل طلاهای دسته دوم، به طلاهایی گفته می شود که قبلا یک بار استفاده شده اند.اگر بخواهیم به زبان ساده تر بیان کنیم، می توان گفت طلاهای دسته دوم، طلاهایی هستند که عموم آن ها را می فروشند و فرد آن ها را با قیمت کم تری به فروش می گذارد.در واقع طرفداران طلاهای مستعمل هم بیشتر از طلاهای دیگر است، زیرا قیمت کمتری دارند و فروشنده مغازه هم اجرت یا همان دستمزد کمتری بابت فروش طلا دریافت می کند.در برخی از مواقع هم زمانی که افراد برای خرید طلا دسته دوم اقدام می کنند، می توانند به صورت اقساطی آن را پرداخت کنند.از همین رو طلاهای دسته دوم طرفداران زیادتری دارد. در واقع طلاهای دسته دوم با صرفه تر از دیگر طلاها هستند، زیرا نه مشکلی دارند و نه حتی آسیبی دیدند، فقط به دلیل این که قبل استفاده شده اند، دسته دوم نامیده می شوند.خرید و فروش طلا دست دوم

برای خرید طلا مستعمل باید چه کرد؟

راه های زیادی برای خرید طلا عادی و مستمعل وجود دارد که افراد می توانند با توجه به قیمت مد نظر و شرایط خود برای خرید اقدام کنند. معتبر ترین راه برای خرید این گونه طلاها، مراجعه به فروشگاه ها می باشد.شاید خرید به صورت اینترنتی مزایای زیادی داشته باشد، اما معایبی هم دارد که در خصوص طلا دسته دوم ممکن است طلاها تقلبی باشند. از همین رو پیشنهاد ما این است که برای خرید طلا مستعمل، به انواع فروشگاه ها و مغازه های مربوطه مراجعه کنید.البته به یاد داشته باشید حتما با فروشنده در میان بگذراید که قصد خرید چه نوع طلایی را دارید. زیرا در بیشتر مواقع، اکثر مغازه ها در خصوص خرید و فروش طلاهای دسته دوم فعالیت نمی کند.اگر هم قصد خرید این مدل طلاها را به صورت قسطی دارید، باید با فروشنده گفت و گو کنید و در صورتی که امکان پرداخت قسطی وجود داشت، طلای مد نظر خود را خریداری کنید.

آیا می توان برای پس انداز طلا خرید؟

سوالی که همیشه در خصوص خرید طلا عادی و دسته دوم وجود دارد، این است که آیا می توان برای پس انداز و یا سرمایه گذاری طلا خرید؟باید در جواب این سوال ذکر کنیم که فرقی نمی کند شما قصد خرید طلا مستمعل را دارید یا طلا عادی؛ طلا در کل یک فلز بسیار ارزشمند است که با توجه به نرخ بازار قیمت آن، مدام تغییر می کند.از همین رو می توان‌ گفت طلا مورد خوبی برای پس انداز کردن است، اما نه هر نوع طلایی؛ سکه ها بهترین پیشنهاد هستند.این موضوع را همیشه به یاد داشته باشید که نرخ طلا، علاوه بر این که کاهش نمی یابد، حتی روز به روز زیادتر هم می شود و این موضوع نکته مثبتی برای پس انداز و سرمایه گذاری است.البته در برخی از مواقع هم ممکن است که نرخ طلا کاهش یابد، در این مواقع هم اصلا نیازی نیست نگران باشید، زیرا طلا همیشه جزو فلزات ارزشمند می باشد و از ارزش اصلی او کم نمی شود.در بالا اشاره کوتاهی کردیم که سکه های طلا مورد مناسبی برای پس انداز کردن هستند؛ این موضوع کاملا درست است زیرا سکه ها همیشه نسبت به طلاهای متنوع دیگر قیمت کمتری دارند و اجرتی که فروشنده ها بابت فروش آن دریافت می کنند، نسبت به طلاهای دیگر کمتر است. خرید و فروش طلا دست دوم

نکاتی که در خصوص خرید طلا باید به آن توجه شود.

نکات بسیار مهمی در خصوص خرید طلا هم به صورت حضوری و هم اینترنتی وجود دارد که حتما باید به آن ها توجه شود تا افراد سودجو نتوانند با فریب کاری، به شما ضرری وارد کنند. برخی از این نکات مهم در خصوص خرید عبارت اند از:

فاکتور طلا

فاکتور طلا، در واقع شناسنامه آن است و اگر وجود نداشته باشد، طلا ارزشی ندارد. به همین دلیل زمانی که برای خرید طلا اقدام می کنید، حتما توجه داشته باشید که فروشنده فاکتور آن را به شما تحویل دهد. اگر فروشنده ای از ارائه فاکتور اجتناب کند، باید به مغازه و حتی طلای خریداری شده، شک کرد.البته در اکثر مواقع که برای خرید حضوری طلا اقدام می کنید، فروشنده فاکتور را همان لحظه به شما می دهد. در فاکتور هم مشخصات اصلی طلای خریداری شده، مشخصات فروشنده و مغازه نوشته می شود.در برخی از مواقع هم ممکن است که از شما اطلاعات کاملی مثل آدرس منزل و… بخواهند که برای کامل تر کردن فاکتور و جلوگیری از سواستفاده افراد سودجو می باشد.

عیار طلا

موضوع مهم دیگری که در خصوص خرید طلا وجود دارد، عیار آن می باشد. در واقع طلاها نسبت به عیار خود ارزش گذاری می شوند و هرچه این عیار بیشتر باشد، هم قیمت و هم ارزش بیشتری نسبت به طلاهایی با عیار کم دارد.عیارهای طلا به ۲۴،  ۱۸ و ۱۷ تقسیم بندی می شوند. در واقع این عیار نشان دهنده خالصی طلا است و به همین دلیل قیمت آن هم با توجه به رقم عیار تغییر می کند.

قیمت طلا

زمانی که برای خرید طلا مراجعه می ‌کنید، باید حتما به قیمت آن توجه کنید. فروشنده باید طبق آخرین قیمت روز طلا را محاسبه کند. البته قیمت اصلی طلا با توجه به وزن و عیار آن متقاوت است که با تمام محاسبات، فروشنده باید قیمت هر گرم از طلا را جمع و با وزن آن ربط دهد.در آخر اجرت یا همان دستمزد خود را هم به قیمت اصلی اضافه می کند و شما باید بابت آن ها هزینه را بپردازید.

نکاتی که قبل از خرید و فروش طلای دست دوم باید بدانیم

این روزها با توجه به بالا رفتن روز افزون قیمت طلا، بازار خرید و فروش طلای دست دوم در بین مردم حسابی داغ شده و به یکی از راه های امن برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.اینکه مزیت خرید این طلاها چیست و هنگام خرید باید چه مواردی را در نظر گرفت، از جمله سوالاتی است که ممکن است ذهن تان را درگیر کرده باشد.ما در این مطلب قصد داریم تا به مهم ترین پرسش های شما در این زمینه پاسخ دهیم، بنابراین در ادامه همراه ما باشید.طلای دست دومآشنایی با طلای دست دوم و نحوه خرید و فروش آناگر شما هم از دسته افرادی هستید که به طلا و جواهرات علاقه زیادی دارید و از طرف دیگر به فکر سرمایه گذاری نیز هستید، بعید نیست که در جعبه جواهرات طلاهای قدیمی نگه داشته باشید.چنانچه دوست دارید که به جای آن ها از طرح های به روز تر استفاده کرده و مدل های جدید را امتحان کنید، اصلا جای نگرانی نیست زیرا شما با فروش این طلاها می توانید به دنبال انواع جدیدترشان باشید.نکته مهمی که در زمینه خرید و فروش طلای دست دوم باید بدانید آن است که شما باید مقدار کمی را به مبلغ حاصل از فروش شان اضافه کنید تا بتوانید طلاهای نو و جدید خریداری کنید.علت این مورد آن است که هنگام فروش طلای دست دوم، مبلغ اجرت و همینطور سودی که هنگام خریدش برای تان محاسبه شده است، کم خواهد شد و همین علت باعث تفاوت قیمتی معین خواهد شد.اگر شما در این زمینه اطلاعات زیادی نداشته باشید، احتمالا شنیدن این مورد باعث تعجب تان شده است. اما پیش از هر چیز باید بدانید که این کار کاملا طبیعی و قانونی است و در تمامی شهرهای کشورمان نیز انجام می شود.اگر علاقه دارید که با نحوه خرید و فروش طلاهای دست دوم و قوانین موجود در این زمینه بیشتر آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا مهم ترین نکات لازم را برای تان توضیح دهیم.خرید و فروش طلا دست دومآشنایی با قوانین مهم در خرید و فروش طلای دست دومهمانطور که گفتیم، در کشور ما این کار قوانین خاص خودش را دارد که به شرح زیر خواهد بود:
  1. همیشه فاکتور خریدتان را نگه دارید
یکی از اولین و مهم ترین نکات موجود در زمینه خرید و فروش طلای دست دوم، داشتن فاکتور مربوط به خرید آن است، زیرا اگر شما این مورد را در اختیار نداشته باشید، احتمال آن که دچار دردسر شوید زیاد خواهد بود.علت اهمیت این امر آن است که فاکتور طلا در واقع نوعی ضمانت به شمار می رود و نشان می دهد که شما مالک و صاحب اصلی طلا هستید، بنابراین طبیعی است که در صورت نداشتن آن، طلافروشان به شما شک کنند.تنها در صورتی می توان کمی امیدوار بود، که شما به طلا فروشی همیشگی که از آن خرید می کنید و شما را به خوبی می شناسد مراجعه کنید.اما به طور کلی باید یادتان باشد که به خاطر قوانین موجود در این زمینه بهتر است که همواره فاکتور طلاهای تان را نگه دارید تا در صورت نیاز دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.چنانچه شما فاکتور خرید طلای تان را گم کرده اید، می توانید با به یاد آوردن تاریخ خرید آن به طلا فروشی مربوطه مراجعه کنید. در صورتی که طلا فروش بتواند نام شما و قطعه خریداری شده را در لیستش پیدا کند، احتمالا مشکل شما حل خواهد شد.اما نکته ای که باید در این مورد بدانید آن است که طلا فروشی ها معمولا فاکتورهای خرید را تا زمان مشخصی نگه داری می کنند، بنابراین هر چقدر که زمان خرید قدیمی تر باشد، احتمال دسترسی داشتن به آن نیز کمتر خواهد شد.برای جلوگیری از این گونه مشکلات پیشنهاد می کنیم که همیشه فاکتور طلاهای تان را با دقت کافی نگه داری کرده و به هیچ وجه آن ها را دور نیندازید.
  1. کم شدن مبلغ سود و اجرت دریافت شده به هنگام فروش طلا
همانطو که پیش از این هم گفتیم، تفاوتی ندارد که شما طلای تان را دیروز خریداری کرده اید و یا ده سال پیش، زیرا در هر صورت به هنگام فروش مبلغ اجرت و سود از آن کم خواهد شد.این قانون در تمامی طلا فروشی های کشور اعمال می شود و چیزی نیست که بتوانید آن را دور بزنید.اگر در مورد علت این قانون کنجکاوید، بهتر است بدانید که وجود این مورد باعث می شود تا طلا فروش نتواند جنس نویی را که با قیمت طلای کهنه خریداری کرده است را به شخص دیگر بفروشد.باید آگاه باشید که عمل ذکر شده در بالا کاملا خلاف قانون می باشد و در صورت گزارش دادن این مورد، به سرعت با واحد مربوطه برخورد خواهد شد.جالب است بدانید که تشخیص طلای نویی که با قیمت طلای دست دوم خریداری شده کار تقریبا غیر ممکنی است و همه چیز به طلا فروش و وجدان او بستگی دارد.خرید طلای دست دومقیمت طلای دست دوم را چگونه محاسبه کنیمتعیین قیمت اصلی به هنگام خرید و فروش طلای دست دوم از مواردی است که ممکن است ذهن شما را به خودش مشغول کرده باشد.اولین موردی که شما باید در این زمینه یاد بگیرید، مربوط به محاسبه اجرت طلا می باشد.طلاهایی که امروزه در طلا فروشی ها فروخخته می شوند، معمولا اجرت های ساخت بالایی دارند که با این حساب خریدار به هنگام فروش آن، متحمل ضرر زیادی خواهد شد.این در حالی است که شما به هنگام خرید طلای دست دوم همچین مشکلی نخواهید داشت، زیرا فقط میزان مالیات و سود فروشنده در قیمت نهایی اعمال خواهد شد و شما لازم نیست مبالغ زیادی در ازای اجرت از سرمایه تان کم کنید.اجرت پرداخت، در واقع همان مقداری است که شما هنگام خرید طلای نو باید به ازای ساخته شدن هر گرم از طلا به فروشنده پرداخت کنید.نکته ای که باید در این مورد بدانید آن است هر نوع طلایی، اجرت ساخت مخصوص به خودش را دارد که با سایرین تفاوت دارد.هر چقدر طلایی که خریداری کرده اید به روز تر بوده و مدل جدیدتری داشته باشد، میزان این اجرت نیز بیشتر خواهد شد.همانطور که انتظار دارید، اجرت محاسبه شده برای جواهرات بسیار بیشتر از مصنوعات طلا خواهد بود، زیرا ساخته شدن شان وقت زیادی می گیرد و علاوه بر آن، معمولا از سنگ های گران قیمت نیز در ساختار شان استفاده می شود.سنگ های به کار رفته در این جواهرات در عین ظریف بودن، بسیار با ارزش نیز هستند و همین امر باعث می شود که کوچک ترین خطایی هنگام ساخت شان باعث ضرر های زیادی شود.بنابراین طبیعی است که اجرت ساخت شان بیشتر از طلاهای معمولی باشد. به طور کلی اجرت و مقدار آن، به وقت و میزان سختی کار به هنگام ساخته شدن جواهرات بستگی دارد.اما باید بدانید که هیچ فروشنده ای حق ندارد که مقدار اصلی آن را کم و زیاد کند و موظف است که مطابق با فاکتور کارخانه اش آن را دریافت کند.تعیین قیمت و ارزش طلا به هنگام خرید و فروش طلای دست دوم، با فرمول معینی تعیین می شود که تمامی طلا فروشی ها باید آن را رعایت کنند.زمانی که شما برای فروش طلای دست دوم اقدام می کنید، لازم نیست پولی در ازای اجرت پرداخت کنید و چنانچه طلا فروشی از شما این مبلغ را درخواست کند، کاملا غیر قانونی است.علاوه بر آن، کارمزدی که باید هنگام فروش این دسته طلاها پرداخت کنید نیز کاملا میزان مشخصی دارد که قابل تغییر نیست. تمامی طلا فروشان حق دارند که حداکثر تا سقف 7 درصد کارمزد از شما دریافت کنند که ممکن است این قیمت تا 9 درصد نیز برسد.اما متوجه باشید که هیچ طلا فروشی حق ندارد بیشتر از این میزان بایت طلاهای تان از شما دریافت کند.

قیمت روز طلا

آگهی های درخواست خرید طلا دست دوم

    متأسفیم ، آگهی موجود نیست

آگهی های درخواست فروش طلا نو و کارکرده

آگهی بیشتر...