هیفا گلد
هیفا گلد

نماد قلب در جواهرات به چه معناست؟

همانطور که می دانید امروزه هر مدل و سبکی معنای مخصوص به خود را دارد و افراد با توجه به مفهوم به تهیه یک وسیله همچون انگشتر می پردازند.

یکی از مدل هایی که در اکثر جواهرات دیده می شود، قلب است که البته جلوه بسیار زیبایی را دارا می باشد. اگر بخواهیم یک مفهوم کلی برای نماد قلب بیان کنیم، باید بگوییم قلب می تواند نشانه محبت و عشق باشد.

اما لازم به ذکر است که در طلا و جواهرات این مفهوم می تواند کمی تغییر یابد. اگر می خواهید معانی و مفهوم های نماد قلب بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه تان قرار دهید.

تاریخچه نماد قلب

همانطور که چندی قبل به آن اشاره کردیم، قلب می تواند نشانه مهربانی و علاقه انسان باشد. طی تحقیقاتی که توسط تیم ما صورت گرفت، دریافتیم که تاریخچه نماد قلب به دوران 1400 میلادی باز می گردد که این موضوع افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

در دهه 1400 میلادی، برای اولین بار نماد قلب توسط اروپایی ها مورد استفاده قرار گرفت. آن ها بر روی کارت های بازی خود تعدادی قلب را قرار می دادند و این موضوع سبب گسترش این نماد شد.

وجود گیاهی با دانه های قلب مانند

اگر بخواهیم تاریخچه نماد قلب را برای شما به صورت کامل و جامع ذکر کنیم، باید به وجود یک گیاه با دانه های قلب مانند اشاره نماییم.

طی بررسی ها و فرضیه هایی که توسط محققان صورت گرفته است، در یکی از شهر های آفریقا گیاهی به نام silphium رشد می نموده و افراد به تجارت آن می پرداختند و در آمد نسبتا مناسبی را از آن دریافت می کردند.

این گیاه فوق العاده خواص و کاربرد های بسیاری داشته، به عنوان مثال از آن برای طبخ غذا ها استفاده می کردند و علاوه بر آن یک داروی بسیار مناسب برای جلوگیری از باردار شدن بانوان بوده است.

بدین منظور در ابتدا نماد قلب، نشانه روابط جنسی بوده و پس از آن به معنی عشق و محبت تغییر یافته است.

قلب مقدس عیسی

از دیگر داستان هایی که برای نماد قلب وجود دارد، قلب مقدس عیسی می باشد. چندین سال پیش در فرانسه زنی به نام مارگارت مری آلاکوک وجود داشته که این زن به کاتولیک رومی معتقد بوده است.

یکی از شکر گذاری و عبادت ها در کاتولیک، قلب مقدس عیسی می باشد. این زن همواره اعتقاد داشت که این قلب نشانه عشق خدا به بشریت است. مارگارت توانست این نظریه را در سال 1600 مطرح نماید و توجه افراد بسیاری را به سوی خود جذب کند.

اگر می خواهید با معانی و مفهوم قلب کنونی آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و از مطالب بیان شده بهره مند گردید.

قلب به شکل کنونی

طبق مطالبی که چندی قبل برای شما ذکر کردیم، تا سال 1250 هیچ فردی نماد قلب را به قلب انسان تشبیه نکرده بود. اما دقیقا در همان سال فردی فرانسوی به نوشتن یک داستان بسیار عاشقانه پرداخت که طی آن مفهوم عشق و محبت به نماد قلب تعلق یافت.

نماد قلب در روانشناسی

حال ممکن است بسیاری از افراد بخواهند مفهوم و معنی نماد قلب در روانشناسی را نیز بدانند. بدین منظور باید بگوییم هنگامی که افراد می خواهند محبت و یا عشق خود را فرد مقابل شان نشان دهند، از نماد قلب استفاده می کنند که این موضوع حس بسیار خوشایندی را به فرد منتقل خواهد کرد.

شما با این کار می توانید تا ابد در خاطر فرد مد نظر تان باقی بمانید و این موضوع سبب دلگرمی تان خواهد شد. حال اگر می خواهید با نماد قلب در جواهرات آشنا شوید، می توانید با ما تا انتهای مقاله همراه بمانید.

نماد قلب در جواهرات

بانوان همیشه سعی می کنند تا جواهراتی تهیه نمایند که با آن ها بتوانند در میان جمع همچون نگینی بدرخشند. البته آن ها به معنی و مفهوم طلا هایی که به خرید آن ها می پردازند بسیار توجه می کنند.

یکی از صنعت هایی که همواره از نماد قلب استفاده می کند، صنعت طلا و جواهرات می باشد. طراحان سعی می کنند از نماد قلب در طرح های خود بهره مند گردند و مفهوم و معانی بسیاری را به مخاطبان شان انتقال دهند.

اگر می خواهید به فرد مورد علاقه تان ابراز احساسات کنید، می توانید یک جواهر با مضمون قلب را برای او تهیه کنید و با مهربانی هدیه بدهید.

برخی از افراد می پرسند که این کار چه لزومی خواهد داشت؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم که در حال حاظر نماد قلب می تواند مفهوم عشق و محبت بی نهایتی را در خود جای دهد که این موضوع برای ابراز علاقه کافی می باشد.

برخی از طلا ها موجود هستند که دو قلب را در خود جای داده اند، این موضوع می تواند به عدم پایان عشق و محبت اشاره نماید.

اگر بخواهیم واضح به بیان مفهوم قلب در جواهرات و طلا بپردازیم، باید بگوییم که این موضوع می تواند نشان از اتحاد و همبستگی دو فرد به هم باشد.

از دیگر طرح هایی که می توانید برای طلا و جواهرات خود استفاده کنید، طرح بی نهایت قلب می باشد. در این طرح به عشق تمام نشدنی و بی پایان اشاره می شود و افراد می توانند در مراسم های متنوغ و متعددی چنین طرحی را به فرد مد نظرشان هدیه ببخشند.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را با نماد قلب در جواهرات و تاریخچه آن آشنا نماییم، امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید یک طرح مناسب را برای فرد مورد علاقه تان تدارک ببینید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *