هیفا گلد
هیفا گلد

جواهرات رزگلد را چگونه ست کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟

همیشه ست کردن جواهرات، اگر به درستی انجام شود، می تواند یک استایل بی نقص و بسیار شیکی را ایجاد کند.

همچنین نکات ریزی برای ست کردن انواع جواهرات و مخصوصا جواهرات رزگلد وجود دارد که رعایت کردن آن ها بسیار مهم است و افرادی که قصد دارند در مجالس خود استایل خاص و تکی داشته باشند، می تواند از این جواهرات زیبا و جالب استفاده کنند.

در ادامه با ما همراه شوید تا همه جزئیاتی که راجب ست کردن جواهراتی به رنگ رزگلد نیاز دارید را برای شما بیان کنیم.

رزگلد در اصل چه رنگی است و چگونه به وجود می آید؟

رزگلد، رنگی با تم های صورتی ملایم و کمی مسی می باشد که مخلوط این دو رنگ رزگلد شیک را به وجود آورده است. در واقع از آنجایی که این رنگ، یکی از رنگ های جواهرات طلا شناخته می شود، نام رزگلد را به او خود اختصاص داده اند.

این رنگ خاص و متنوع، برای افرادی پیشنهاد می شود که قصد دارند جواهرات خود را با هر تیپ و استایلی ست کنند و از آنجایی که رزگلد تقریبا با تمام رنگ پوست ها هم خوانی دارد، این در بین انتخاب جواهرات طرفداران بسیاری دارد.

به عنوان مثال، هم افراد با پوست های تیره و برنز می توانند از جواهرات رزگلد استفاده کنند و هم کسانی که پوست سفیدی دارند. این رنگ با تمام پوست ها جلوه زیبای خود را به خوبی نشان می دهد و اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، می توان گفت به پوست ها، روشنی و جلوه می بخشد.

در مطالب بالاتر بیان کردیم که رنگ اصلی رزگلد، مخلوطی از صورتی ملایم و مسی است. در واقع در ساخت آن، از طلا و مس استفاده می شود که مخلوط این دو باهم، رزگلد را به وجود می آورد. از آنجایی که تقریبا رزگلد یک رنگ لاکچری در بین انتخاب جواهرات شناخته می شود، اگر شما هم به دنبال جواهراتی خاص و منحصر به فردی هستید، بهتر است از این مدل جواهرات استفاده نمایید.

همچنین ممکن است زمانی که برای خرید جواهرات رزگلد مراجعه می کنید، متوجه تغییر رنگ در بین آن ها شوید که برخی تیره یا روشن هستند. وجود این تغییر رنگ در جواهراتی‌ که رنگ رزگلد دارند، نشان دهنده میزان متفاوت طلا و مس ساخته شده در آن ها است.

تقریبا این موضوع برای همه آشکار است که مس چه رنگی دارد. جواهرات رزگلدی که کمی قرمزتر هستند، در ساخت آن ها از مس بیشتری استفاده شده و جواهراتی هم که کمی زردتر هستند و رنگ آن ها روشن است، طلای بیشتری دارند.

جالب است بدانید که عمر جواهرات رزگلدی هم نسبت به طلا که به تنهایی عمر زیادی ندارد، دوام بیشتری دارد و این مسی که در ساخت آن ها بکار رفته، باعث افزایش عمر و کار کرد آن ها می شود.

جواهرات رزگلد، شاید جزو دسته از جواهرات خاص به حساب آیند، اما یافتن آن ها غیر ممکن نیست. مخصوصا از زمانی که برندهای مشهوری مثل، پیاژه، کارتیه، مونیکا وینادر و دیورهم در ساخت طلاهای زرگلد فعالیت کردند، می توان در اکثر فروشگاه ها شاید مدل های متنوعی از آن ها بود.

نکاتی برای ست کردن جواهرات رزگلد

همان طور که در مطالب بالاتر هم بیان کردیم، جواهرات رزگلد، خاص و منحصر به فرد هستند. شاید با تمام استایل ها و رنگ پوست ها هم خوانی داشته باشند، اما نکاتی درباره ست کردن وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با لباس

در کل تمام رنگ ها، با رزگلد ترکیب زیبایی به وجود می آوردند. اما در اصل رنگ های خنثی مثل، سفید، خاکستری، مشکی و… بهترین گزینه برای انتخاب لباس هستند تا با جواهرات شما ست شوند.

البته به جز رنگ های خنثی، می توان از ترکیب رنگ های دیگری هم مثل، بژ، کرم و… استفاده کرد و استایلی چشم گیر داشت. معمولا هرچه رنگ لباس ها، به پوست بدن انسان نزدیک تر باشند، برای ست کردن با طلاهای رزگلد بهترند.

نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با رنگ مو

رنگ مو یکی دیگر از جزیاتی است که بانوان اهمیت زیادی به آن ها می دهند. حال نکته جالبی که درباره جواهرات رزگلد وجود دارد، این است که می توان او را با موهای شرابی، صورتی و قرمز هم ست کرد و زیبایی خیره کننده ای را به چهره داد.

البته اگر هم محدودیتی در انتخاب رنگ مو برایتان وجود ندارد، می توانید از رنگ اصلی رزگلد استفاده کنید و چهره ای جدید را به دست آورید.

نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با رنگ پوست

در بالا اشاره کوتاهی به نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با انواع پوست ها کردیم. از آنجایی که کمی در این رنگ، قرمزی وجود دارد که این قرمزی هم به دلیل وحود مس در ترکیبات آن است، پوست های روشن می توانند از انواع جواهراتی با رنگ رزگلد استفاده کنند تا این قرمزی کمی به پوست روشن آن ها جلوه دهد.

البته این نکته را هم فراموشش نکنید که محدودیتی در هنگام استفاده کردن از جواهرات وجود ندارد و از آنجایی که طلاهایی با رنگ رزگلد، جزو جواهرات رنگی محسوب می شود و زیبایی منحصر به فردی دارند، تمام افراد با رنگ پوست های متفاوت هم می توانند از آن استفاده کنند.

نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با طلاهای دیگر

معمولا همیشه در بین ست کردن جواهرات، طلای زرد و سفید باهم طرفداران زیادی دارند. حال ما پیششنهاد جالبی داریم و آن هم ست کردن طلای زرد یا سفید با جواهرات رزگلدی است. این ست کردن هم می تواند در انتخاب گردنبند و هم دستبند باشد و استایل شیکی را به وجود آورد.

نحوه ست کردن جواهرات رزگلد با لباس های رسمی

در بالا اشاره ای به نحوه ست کردن این جواهرات با رنگ لباس ها کردیم. معمولا اگر می خواهید که جواهرات شما با استایل کاملا رسمی هم خوانی داشته باشد، می توانید در تیپ خود از خاکستری یا سفید استفاده کنید.

البته نباید در این بین‌ رنگ مشکی یا ذغالی را هم فراموش کنیم که استفاده کردن از این مدل جواهرات با این رنگ، علاوه بر ساختن یک استایل رسمی، می تواند یک تیپ لاکچری را هم برای شما درست کند‌.

علاوه بر نکاتی که در بالا بین شد، می توان استفاده های دیگری هم از‌جواهرات رزگلد کرد. به عنوان مثال، محدودیتی در ست کردن جواهرات رزگلدی با دیگر اکسسوری ها وجود ندارد و می توان آن ها را به دلیل رنگ خاص خود، با هر رنگ دیگری ست کرد.

از آنجایی که در ساخت رزگلد از طلا و مس استفاده شده است، اگر با اکسسوری های زرد رنگ ست شوند، جلوه بهتری دارند. اگر می خواهید که اکسسوری را در کنار جواهرات رزگلد استفاده کنید تا کمی از قرمزی آن کاهش یابد، می توانید از انواع جواهرات و اکسسوری هایی که سفید رنگ هستند، استفاده نمایید.

آیا می توان جواهرات رزگلد را با فیروزه ست کرد؟

رنگ فیروزه ای و رزگلد، هر دو جزو رنگ های خاص در جواهرات شناخته می شود و خب ست کردن این دو، کمی شهامت می خواهد. اگر جزو افرادی هستید که محدودیتی در ست کردن ندارید و همیشه به دنبال استایل های تک و چشم گیری می گردید، ما به شما ترکیب رزگلد و فیروزه را پیشنهاد می دهیم.

به عنوان مثال هم می توانید با لباس های فیروزه ای، از جواهراتی به رنگ رزگلد استفاده کنید و یا حتی برعکس. اگر هم که قصد استفاده این دو رنگ در لباس ندارید، می توانید جواهراتی را خریداری نمایید که با ترکیب سنگ های فیروزه و رزگلد به وجود آمده اند و جزو جواهرات خاص شناخته می شوند.

در چه مواقعی می توان از جواهرات رزگلد استفاده کرد؟

در تمام مواقع و بدون هیچ ‌گونه محدودیتی می توان از انواع جواهرات با رنگ رزگلد استفاده کرد. اما اگر افرادی عقیده مخصوصی در این مورد دارند، می ‌توان ‌گفت استفاده کردن از آن ها به عنوان هدیه در مراسم های ازدواج یا نامزدی و… مناسب است.

زیرا این رنگ به خصوص، جزو رنگ های گرم و رمانتیک هم شناخته می شود. همچنین همان طور هم که در مطالب بالا بیان کردیم، جواهرات رزگلد با‌ تمام انواع رنگ پوست ها ست می شوند و نیازی نیست که نگران استفاده کردن از آن ها باشید.

در تموم مواقع با هر رنگ پوست، برای این که به بقیه افراد نشان دهید فردی با سایقه هستید، استفاده کردن از جواهرات رزگلد را فراموشش نکنید. جالب است بدانید که جواهرات رزگلد علاوه بر ست شدن با طلای زرد رنگ، با نقره و بقیه اکسسوری ها هم ست می شوند.

چگونه می توان برای خرید انواع جواهرات رزگلد اقدام کرد؟

جواهرات رزگلد از زمانی که شرکت ها و برندهای مشهور به ساخت و تولید اقدام کردند، همانند طلا زرد و سفید، جزو جواهرات پر طرفدار استفاده می شود. از همین رو در تمام فروشگاه های اینترنتی و حضوری، می توانید آن ها را بیابید.

البته در برخی از مواقع ممکن است که صاحبان فروشگاه آشنایی زیادی با این مدل جواهرات نداشته باشند و خودتان می توانید آن ها را در بین ویترین بیابید. همچنین جواهرات رزگلد، در انواع دستبندها، انگشترها، ساعت، گردنبند و… تولید و طراحی می شوند که نسبت به سلیقه فردی می توان آن ها را خریداری کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *