هیفا گلد
هیفا گلد

فرق نیم ست طلا و با سرویس کامل طلا چیست؟

طلا یک عنصر طبیعی زرد رنگ است به بصورت رگه های طلایی رنگ بین سنگ معدن طلا یافت میشود این فلز بدلیل ویژگی های منحصر بفرد خود از دیرباز مورد توجه بشر بوده است.

ویژگی های عنصر طلا

طلا یک فلز انعطاف پذیر و نرم است که در مجاورت آب و هوا زنگ نمی زند و درخشندگی خود را از دست نمی دهد. طلا که از نظر شیمیایی یک عنصر واسطه است در شرایط استاندارد از کم واکنش ترین عنصرهای فلزی جامد است.

همیشه چیزهایی که کمیاب هستند ارزش بیشتری دارند یکی دیگر از عوامل با ارزش بودن طلا کمیابی آن است در ضمن باید به ویژگی های دیگر از جمله تصفیه آسان مقاومت در برابر زنگ زدن و خوردگی جلا و درخشندگی بی نظیر واکنش ناپذیری با دیگر عناصر که منحصرا برای فلز طلا است اشاره کرد .در کمتر عنصری تمام این ویژگی ها وجود دارد.

همچنین می توان این فلز را به زنجیرهای بسیار ریز و ظریفی تبدیل کرد این امر در ساخت جواهرات و زیورآلات نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. طلا به تنهایی بسیار شکل پذیر است بنابراین باید با یک عنصر ترکیب شود تا استحکام لازم را بدست آورد یکی از مهمترین عنصرهایی که در طلا وجود دارد فلز مس است این ترکیب باعث بوجود آمدن آلیاژی با استحکام مناسب می شود تا بتوان از آن در زمینه جواهر سازی استفاده کرد.

این امر باعث شده صنت طلا سازی پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشد و تنوع جواهرات بالا برده است همچنین باعث شده شما بتوانید عیار طلای خود را مشخص کنید و متوجه شوید طلای شما چه عیاری دارد.

استفاده از طلا و جواهرات قدمتی دیرینه در تاریخ دارد. و همیشه زنان و یا حتی مردان از آن در موقعیت های مختلف استفاده میکردند از رایجترین استفاده طلا انداختن حلقه ازدواج است که زوجین پس از ازدواج خود یک حلقه در انگشت انگشتری خود می اندازند تا نشان دهنده تعهل آنها باشد.

خانم ها اغلب جواهرات خود را بصورت نیم ست یا ست کامل طلا استفاده می کنند سرویس کامل طلا شامل گردنبند گوشواره و دستبند است که میتواند انگشتر هم به آنها اضافه شود و اگر یک سرویس هر کدام از این یک را نداشته باشد به آن نیم ست میگویند امروزه سرویس و نیم ست ها تنوع بسیار زیادی پیدا کرده اند.

سرویس های طلا از تنوع و زیبایی بالایی برخور دارند و به طور معمول سنگ های زینتی روی آنها جای دارند که زیبایی آنها را دو چندان می کند همچنین این زیورآلات از درخشندگی بیشتری برخوردارند و شما میتوانید استفاده کردن از آنها زیبایی خیره کننده ایی به خود بدهید. ست های طلا اغلب برای خانم های میان سال و سن بالا کاربرد دارد و بهتر است که از ست های خود در میهمانی ها و مجالس رسمی و تشریفاتی استفاده کنند.

اما نیم ست ها حالت اسپرت و دخترانه ایی دارند و تقریبا تمام سنین می توانند از آن استفاده کنند دایره طرح های نیم ست ها بسیار گسترده است از طرح های سنتی و کلاسیک تا طرح های فانتزی و دخترانه را در این دسته بندی می توانید پیدا کنید.

 مواردی که قبل از خریداری طلا باید به آن توجه کنید

برای رضایت از خرید خود باید به یکسری فاکتور های مهم توجه داشته باشید تا بتوانید یک خرید هوشمندانه داشته باشید و مطمئن باشید که طلایی که خریداری می کنید اصل است.

به عیار طلایی که خریداری می کنید توجه کنید

بیشتر طلاهایی که در کشور ما تولید می شود و به فروش می رسد از طلای 18 عیار است یعنی 18 قسمت از 24 قسمت طلا طلای خالص است و 6 واحد باقی مانده فلزهایی است که به طلا اضافه میکنند تا مستحکم شود و شکل پذیری ان بهتر شود بنابراین طلای استفاده شده در جواهرات خالص نیست بلکه آلیاژ فلزطلاس. طلای 18 عیار را با عدد 750 نیز مشخص می کنند.

محدوده استفاده از نیم ست را مشخص کنید

شما باید ابتدا ببنید که نیم ستی که می خواهید بخرید را کی و کجا  می خواهید استفاده کنید اگر برای استفاده در مجالس می خواهید می توانید از طرح های فانتزی استفاده کنید ولی اگر برای استفاده روزانه می خواهید باید از طرح محکم تری استفاده کنید تا دوام بیشتری داشته باشد برای استفاده روزمره.

حساسیت

بیشتر مردم به چیزهای مختلفی حساسیت دارند برخی به فصل ها برخی به مواد غذایی و برخی هم حساسیت پوستی دارند قبل از خرید طلا شما باید ببنید که آیا به طلا حساسیت دارید یا خیر. زیرا در طلا ترکیباتی همچون نیکل وجود دارد و ممکن است پوست شما به آن حساسیت نشان دهد. پس حتما قبل از خریداری طلا تست حساسیت انجام دهید.

به کد ها توجه کنید!

علاوه بر کد 750 که روی طلا حک شده است یک کد دیگر نیز روی بعضی از حک شده است. کد  GPنشان دهنده این است که طلای شما طلای خالص نیست بلکه فقط روکش طلا دارد.

اگر شما به دنبال نیم ستی هستید که دستبند داشته باشد باید به شما بگویم که هیچوقت آن را پیدا نمی کنید چون دستبند به طور کلی از نیم ست های طلا حذف شده است ممکن است گاهی شما انگشتر در یک نیم ست ببینید ولی دستبند خیر.

سرویس های طلا به دلیل درخشندگی و زرق و برق زیادی که دارند مناسب مهمانی ها و عروسی ها هستند و اگر با لباس های شب استفاده شوند بیشتر به چشم می آیند و زیبا تر بنظر میرسند. نیم ست ها بیشتر مناسب مهمانی های نیمه رسمی و دوستانه هستند و تقریبا با هر لباسی همخوانی دارند.

در رابطه با قیمت طلا هیچوقت نمی توان نظر قطعی داد زیرا قیمت طلا جهانی است و هر روز در حال تغییر است همچنین کشوری که طلا در آن ساخته شده است عیار طلا و دست ساز بودن یا کارخانه ایی بودن طلا نیز در قیمت آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

همچنین مکانی که از آن طلا را خریداری می کنید بسیار مهم است بهتر است از مراکز معتبر فروش طلا خریداری کنید و حتما فاکتور فروش را نگه دارید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *