هیفا گلد
هیفا گلد

طلا و همه آنچه که لازم است درباره آن بدانید

طلا و همه آنچه که لازم است درباره آن بدانید را در این مقاله به آن پرداخته ایم، لطفا همراه ما باشید.

باورنکردنی هایی راجب طلا

سالیان زیادی است که طلا از فلزات مهم در جهان که طرفداران بسیار زیادی دارد و به عنوان عاملی برای زینت، ارزش و ماده ای از زیبایی می باشد که به همین علت افراد زیادی اقدام به خرید طلا می کنند، همچنین کاربرد آن در صنعت بسیار گسترده است. قابلیت خوردگی نیز در طلا وجود دارد.

همچنین عمل اکسیده شدن هرگز برای طلا اتفاق نمی افتد؛ این بدین معناست که در مجاورت هوا هرگز زنگ نمی زند وبرای همیشه سطح براقی خواهد داشت.

از نظر استحکام، طلا در مقابل باقی فلزات نرم می باشد، به این صورت که به دلیل چکش خواری فلز طلا در کنار نرم بودن آن از 1 گرم این فلز می توان به وسیله چکش ورقه 1 متر مربعی براق را تولید کرد.

در جدول تناوبی، طلا سنگین ترین و متراکم ترین فلز می باشد. مکعب طلا با ابعاد یک فوت حدود 1,187 پوند وزن دارد.

به دلیل اینکه سنجش طلا با تروی اونس و سنجش پر با معیار اویردوپیوس می باشد و به دلیل برابری یک تروی اونس با 1,09714 اویردوپیوس اونس، یک پوند پر وزن بیشتری از یک پوند طلا دارد.

طلا به عنوان فروشگاهی ارزشمند می باشد، زیرا سکه سنگینی که از با ارزش ترین طلای خالص می باشد، اخیرا تولید شده که این سکه به وزن 1 کیلوگرم یا 32,15 تروی اونس و یا 2,2 پوند می باشد. این در حالی است که بیشتر سکه های طلا دارای وزن 1 تروی اونس یا کمتر می باشند. پس اگر می خواهید همه چیزدر مورد طلا را بدانید تا انتها با ما همراه باشید.

مشخصه های طلا

طلا بازتابنده اثر گذاری در اشعه های الکترومغناطیسی از قبیل مادون قرمز، نور مرئی و امواج رادیویی می باشد.

سوئیس آخرین کشوری بود که حمایت از ارز خود با طلا به عنوان استاندارد طلا را انجام داد. تا %40  عرضه پول این کشور با طلا تا سال 1999 تامین می شد.

سازندگان طلا بر این باورند که توانایی تغییر مواد معمولی ای از جمله سرب به طلا را دارند.  نرم بودن طلای خالص به اندازه ای است که می توان با دسن به آن فرم داد. عنصر طلا با نماد شیمیایی AU که مخفف واژه aurum به معنای سپیده دم درخشان می باشد نشان می دهند. از92 عنصر موجود در پوسته زمین، طلا در رتبه پنجاه و هشتم قرار دارد. به دلیل نادر بودن طلای خام موجود در زمین دارای ارزش 3 تا 4 برابر بالاتر از طلای عادی می باشد. نقطه ذوب طلا 2,063 درجه فارنهایت می باشد. طلای خالص سبب ایجاد تحریکات پوستی نمی شود. شمش استاندارد طلا در ابعاد 7 در3 و 8/5 در 1 و 4/3 می باشد. تبدیل یک اونس طلا به یک سیم 60 مایلی امکان پذیر می باشد.

کاهش 40 درصدی ارزش دلار در زمانی که فرانکلین روزولت قیمت طلا را از 20,67 تا 35 در سال 1934 بالا برد از نکات جالب در مورد طلا می باشد.

از مشهور ترین ها در طلای نامطلوب هریریvii، دیوکلسیان و نرومی باشند به دلیل اینکه موجب کاهش میزان ارزش طلا از طریق مخلوط سکه های طلا با فلزات دیگر می شدند.

در سال 1997، سرمایه گذاران قابلیت نگه داری انواع خاصی از شمش طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم را از IRS در یک حساب بازنشستگی شخصی با عنوان IRA دریافت کردند.

طلا از فروشگاه های طولانی مدت در ارزش و سرمایه گذاری است که بر خلاف سرمایه کاغذی به مسائلی از قبیل تورم، کاهش ارزش، سقوط بازار یا تصمیم های شرکت های بزرگ و دولت واکنشی نشان نمی دهد.

طلا به عنوان یک سرمایه ارزشمند در نظر گرفته شده و حتی تا زمانی که سیستم های پول در جهان عرضه نشده بود به عنوان پول قابل استفاده بود.

عقاب دو قلویی که در سال 1993 ساخته شده بود به عنوان گرانترین سکه طلا در سال 2002 با مبلغ 7,59 میلیون دلار به فروش رسید.

%4 جمعیت جهان در سال 2011 میزان %12,6 طلای جهان را داشتند. ایالات متحده آمریکا با 8,133,5 تن کشوری با بیشترین میزان طلا در جهان معروف است.

با آگاهی اطلاعاتی از این قبیل که همه چیز در مورد طلا را به شما بگوید می توانید در خرید طلا نیز انتخاب های خوبی داشته باشید.

اکتشافات طلا

مقدار 161000 تن طلا استخراجی توسط انسان اعلام شده است. تا به امروز میزان کل طلای استخراجی از زمین 88000 می باشد. در سال 2013 بالاترین میزان تولید طلا در جهان با حدود 463 تن دست چینی ها بود و استرالیا و ایالات متحده آمریکا به ترتیب رتبه دوم و سوم را داشتند. در سال 1869 کشف طلا به مقدار 2,520تروی اونس یا 173 پوند در استرالیا اتفاق افتاد. معدن طلا مپنونگ در آفریقای جنوبی با عمق 2,5 مایل و طول 10 ساختمان دولت امپراطوری عمیق ترین معدن در این کشور است.

از اولین فلزات کشف شده به دست انسان، طلا به همراه مس در دوره حدود 5000 سال قبل از مسیح بوده است.

در مجموع 10 میلیارد تن طلا در اقیانوس ها موجود می باشد که در هر مایل در دریا 25 تن طلا می باشد. در تمام هفت قاره جهان طلا در زیر زمین یافت می شود به طوری که بر این باورند که حدود %80 طلای زمین هنوز در زیر زمین محبوس شده است.قلعه نوکس امروزه حدود 147,3 میلیون اونس را ذخیره کرده است.

می توان گفت جواهرات جنوب آسیا نسبت به جواهرات غربی خالص تر و 22 عیار می باشند.

نسبت به سایر کشور ها، نوادا و و داکوتای جنوبی طلای بیشتری را تولید می کنند. همچنین دانشمندان بر این باورند که امکان پیدا شدن طلا بر روی سیاره های مریخ، عطارد و ونوس نیز وجود دارد.

همچنین تولید اولین سکه های خالص در540 سال قبل مسیح توسط کروسوس، پادشاه لیدیا انجام شد.

 

کاربرد های طلا

استفاده از طلا به صورت گسترده است. برای مثال، طلا در خیاطی و گلدورس کاربرد دارد. ساخت پوششی محافظ برای ماهواره ها و برای ایجاد حفاظت حرارتی در لباس فضا نورد و کلاه ایمنی نیز قابل استفاده می باشد. به دلیل جریان خوب برق در طلا، قابل استفاده در کابل های الکترونیکی صدا، ویدئو و کابل های USB می باشد.

برای ساخت شیشه های قرمز از ترکیب محلول کلرید طلا با اکسید طلا استفاده می کنند. همچنین برای تغییر رنگ خاص یا ثابت از طلا در قالب تونر ها استفاده می شود.

عرضه اولین ماشین طلا فروشی در جهان در می سال 2010 اتفاق می افتد. پوشیده شدن دستگاه خود پردازی با 24 قیراط طلا در هتلی لوکس در ابوظبی از نکات جالب در مورد طلا می باشد.

در 3 ماشین تولید شده به وسیله شرکت سوزتو موتور که صاحب آن الویس پریسلی بود نیز هر قسمت پوشیده شده با کروم از طلا پوشیده شده بود.

همچنین کارگردان اسبق بین المللی،سئو دنیس کوزلوسکی یک دوش طلایی به ارزش 6000 دلار خرید. مدال طلای المپیک تا سال 1912 خالص بود.

تزریق طلای مایع برای از بین بردن درد در افرادی که به آرتریت روماتوئید مبتلا می باشند، انجام می شود. اقتصاد میزان بالایی از کشور های غربی تا سال 1961 بر پایه طلا بود. همچنین طلا به عنوان دکوراسیون در منزل نیز کاربرد دارد.

حدود %30 تقاضای جواهرات در جهان متعلق به کشور چین می باشد که به دلیل اینکه یکی از بزرگترین مصرف کننده های طلا درجهان می باشد، بخش اعظم این جواهرات را طلا تشکیل می دهد. دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان کشور هند می باشد. بخش اعظم خرید طلا مرتبط به 10,000 عروسی سنتی هند که در هر سال برگزار می شود، می باشد.

همچنین گاها شاهد افزوده شدن طلای خوراکی به دسر های گران قیمت در منو رستوران های با کیفیت بالا در شهر های بزرگ هستیم.

عنوان گرانترین دسر فروخته شده تا به امروز متعلق به بستنی ای با نام تجاری فروزن هاوت می باشد که سال 2007 با مبلغ 25,000 دلار در نیویورک فروخته شده است که با 5 گرم طلای خوراکی 23 کرات تزئین شده بود.

همچنین میتوانید تزئین طلا را در نسخه های خطی براق یا نسخه های با تزئین بسیار زیاد مشاهده کنید.

در صورتی که امکان نفس کشیدن از طریق دهان یا بینی برای شما امکان پذیر باشد، اگر در پوششی از طلا قرار داشته باشید، از خفگی نخواهید مرد؛ همانطور که باند گرل بازیگر فیلم جیمز باند در سال 1964 به دلیل قرار گرفتن در پوششی از طلا از آسیب و خفگی در امان ماند و نمرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *