هیفا گلد
هیفا گلد

چگونه مقاومت یک انگشتر را قبل از خرید آن بسنجیم؟

امروزه خرید انگشتر و استفاده از آن بسیار رواج یافته است، اما در اکثر اوقات انتخاب انگشتر برای افراد امری سرشار از چالش تلقی می شود.

برای این که بتوانید یک انگشتر را طی چند سال مورد استفاده قرار دهید، می بایست ابعاد و مقاومت آن را پیش از خرید به درستی بسنجید.

اگر می خواهید مقاومت انگشتر مد نظر تان را پیش از خرید بررسی نمایید، می توانید با ما تا انتهای این قسمت از مقاله همراه بمانید و از مطالب ذکر شده بهره کافی و لازم را ببرید.

چرا مقاومت انگشتر باید بالا باشد؟

همانطور که می دانید، برخی از انگشتر ها پس از مدتی استفاده دچار فرسودگی می شوند و قطعات آن ها به صورت نا محسوس از بین می رود. این موضوع می تواند دلیلی بر بی کیفیتی فلز آن نیز باشد.

برای این که بتوانید انگشتر مد نظر خود را در مدت زمان بسیاری مورد استفاده قرار دهید، می بایست از کیفیت و مقاومت فلز به کار رفته شده در آن مطمئن باشید.

شما برای استفاده روزانه خود چند گزینه را پیش رو خواهید داشت. اولین گزینه پلاتین می باشد، این فلز بسیار مقاوم بوده و می تواند در برابر ضربه بسیار خوب عمل کند. اگر به هر دلیلی نمی خواهید انگشتر خود را در قالب پلاتین تهیه کنید، می توانید به گزینه های دیگر همچون طلای رنگی رجوع نمایید.

در طلا های رنگی اغلب فلز های مقاوم همچون مس استفاده می شود که این موضوع سبب می گردد انگشتر شما مقاومت بالایی را در بر داشته باشد.

نکته ای که در انتخاب طلا باید مد نظر تان قرار دهید، عیار آن است. هر چه یک طلا عیار بیش تری را از آن خود کند، شکنندگی آن بیش تر خواهد شد و سریع تر از بین خواهد رفت.

نکته های لازم برای داشتن انگشتر مقاوم

  • تعمیر رکاب انگشتر پیش از شکستن

برای این که بتوانید انگشتر خود را همواره سالم نگه دارید، می بایست به تمیر رکاب آن پیش از شکستن بپردازید. رکاب های انگشتر به گونه ای هستند که پس از چند سال استفاده روزانه مورد آسیب قرار می گیرند.

بدین منظور به شما توصیه می کنیم تا در صورت مشاهده هر گونه خوردگی در قسمت رکاب انگشتر، آن را به نزد یک تعمیر کار حرفه ای جواهر و طلا ببرید تا آن را به خوبی برای شما ترمیم نماید.

بسیاری از افراد متوجه آسیب رکاب انگشتر خود نمی شوند، بدین منظور به شما پیشنهاد می دهیم که دوسال یک بار انگشتر تان را توسط یک تعمیر کار مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از آسیب و شکستگی آن جلوگیری نمایید.

  • انتخاب درست سایز انگشتر

نکته دیگری که برای داشتن یک انگشتر مقاوم بسیار توصیه می گردد، انتخاب درست سایز آن می باشد. اگر در ابتدا سایز درستی را انتخاب نکنید، می بایست انگشتر خود را توسط تعمیر کار کوچک نمایید که این کار می تواند موجب آسیب و نازکی آن گردد.

در هر صورت به شما پیشنهاد می دهیم که انگشتر های زخیمی را مد نظر تان قرار دهید، زیرا شما ممکن است چاق و یا حتی لاغر تر از زمان کنونی گردید و مجبور به تغییر سایز انگشتر تان شوید.

  • انتخاب انگشتر با رکاب ضخیم

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، انتخاب انگشتر با رکاب ضخیم می باشد. هنگامی که دیواره و یا رکاب انگشتر ضخیم باشد، حتی در مرور زمان نیز نمی تواند مورد ساییدگی قرار گیرد و این موضوع می تواند به نفع شما باشد.

  • توجه به اعیار انگشتر طلا

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، برای خرید انگشتر طلا باید به اعیار آن توجه بسیاری نمود. طلا هایی که اعیار پایینی را در بر دارند، سختی بیش تری را نسبت به دیگر طلا ها خواهند داشت و کم تر مورد آسیب و ساییدگی قرار می گیرند.

دو طلای 18 عیار و 20 عیار همواره مورد توجه ایرانیان واقع شده است، اگر می خواهید انگشتر مقاومی را برای خود تهیه کنید می بایست از طلای 18 عیار بهره مند گردید.

اگر می خواهید با نکاتی پس از شکسته شدن انگشتر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا با ما همراه بمانید و مطالب بیان شده را مورد مطالعه تان قرار دهید.

نکات لازم بعد از شکستگی انگشتر

  • خارج کردن انگشتر طلا از دست، طی انجام فعالیت های دشوار

اگر انگشتر تان مورد آسیب قرار گرفته و آن را تعمیر نموده اید، باید توجه داشته باشید که آن را پیش از انجام فعالیت های دشوار از انگشت هایتان خارج نمایید.

  • انتخاب تعمیر کار ماهر

عملیات ترمیم انگشتر بسیار سخت و پر از چالش می باشد، بدین منظور توصیه می کنیم تا اگر انگشتر تان مورد شکستگی قرار گرفت حتما آن را به دست تعمیر کاران حرفه ای بسپارید.

این افراد می توانند بدون آسیب رساندن به پایه و نگین انگشتر، آن را ترمیم می نمایند و به شما خسارتی وارد نمی کنند.

  • هزینه بالای تعمیر در فلزات سخت

اگر انگشتر شما از فلز های سختی همچون پلاتین تشکیل شده است، باید بدانید که در صورت شکستگی می بایست هزینه بسیار زیادی را متحمل شوید.

بدین منظور به شما توصیه می کنیم تا انگشتر خود را در صورت لزوم و تنها در مهمانی ها دست نمایید تا هیچ گاه مورد آسیب قرار نگیرد.

  • عدم قرار دادن انگشتر در معرض آفتاب

نکته دیگری که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد، عدم قرار دادن انگشتر تعمیر شده در معرض آفتاب است. این کار می تواند تا حد بسیار زیادی به فلز انگشتر آسیب برساند و آن را از بین ببرد.

  • نگهداری از انگشتر

برای این که بتوانید طول عمر انگشتر خود را افزایش دهید، می بایست آن را در محیطی جداگانه قرار دهید. به عنوان مثال انگشتر خود را درون یک جعبه کوچک و مخصوص قرار دهید و آن را در جای مناسبی بگذارید.

در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را با انتخاب یک انگشتر مقاوم و نکات آن آشنا نماییم، امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید این شئ زیبا را سالیان سال برای خود نگه دارید و آن را  مورد استفاده تان قرار دهید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *