هیفا گلد
هیفا گلد

تفاوت طراحان

شاید پیش خودتان فکر کرده باشید که جواهرات تجاری و زینتی چه تفاوتی با هم دارند و هرکدام مناسب چه موقعیتی هستند ما در این مقاله اطلاعاتی از جواهرات برای شما جمع آوری کرده ایم تا بتوانید انتخاب درستی در خرید جواهرات خود داشته باشید.

چند نوع جواهرات داریم؟

جواهرات از انواع مختلفی تشکیل شده است دو مورد از آن ها جواهرات زینتی و تجاری می باشد.

جواهرات زینتی به جواهراتی که از زیبایی خاصی برخوردار هستند و می توانند نگاه هر بیننده ای را به خود جلب نمایند می گویند.

شرکت های جواهر سازی با انتخاب جواهر سازان کار بلد و معروف ، کارگاهی تشکیل می دهند و با توجه به ایده های طراحان و کنار هم گزاشتن قطعات مختلفی اقدام به ساخت جواهر می نمایند و در نهایت کالایی گرانبها را تولید می نمایند.

جواهرات زینتی در اصل به ظاهر کمی تیره جواهرات گفته می شود و می تواند توسط بسیاری از شرکت هایی که قابلیت ساخت جواهر را دارند تولید شود و به تولید انبوه برسد، بسیاری از این جواهرات زینتی می تواند دست ساز باشد.

نمونه دیگر از جواهرات وجود دارد که به آن جواهرات عالی می گویند، اسم این جواهرات از کلمه ای فرانسوی الهام گرفته است و به معنای کیفیت بالای جواهر می باشد.

این جواهرات به دلیل ساخته شدن توسط مواد بسیار باارزش و نادر می تواند بسیار کمیاب و گران قیمت باشد و به مقدار انبوه در فروشگاه ها یافت نمی شود.

نوع دیگر جواهرات کارگاهی می باشد، جواهرات کارگاهی در کارگاه های تولید جواهر توسط یک یا چند تن از کار بلد های جواهر سازی ساخته می شود و در بیشتر مواقع این جواهرات دست ساز می باشند.

و اما یک نمونه دیگ جواهرات به نام جواهرات سفارشی وجود دارد که طرح و مدل آن توسط خود مشتری به جواهر ساز اطلاع داده می شود، و جواهر سازان با توجه به سلیقه صاحب جواهر اقدام به ساخت آن می نمایند.

کارگاه جواهر سازی چیست؟

کارگاه جواهر سازی در اصل به مجموعه ای گفته می شود که در آن جواهرات توسط افراد کار بلد و حرفه ای طراحی و ساخته می شود.

اگر شما هم قصد ساخت جواهر با سنگ قیمتی خود دارید می توانید با مراجعه به کارگاه های جواهر سازی و دادن طرح مورد نظر خود جواهر زینتی بسازید و از آن استفاده نمایید.

آیا طلا و جواهر با هم فرق می کنند؟

بله طلا از عناصری گران بها ساخته می شود در صورتی که اگر به روی همان طلا از سنگ های قیمتی مانند الماس، زمرد، یاقوت و غیره استفاده شود ، این طلا به جواهر تبدیل می شود بنابرین فرق طلا با جواهر در سنگ به کار رفته در جواهر می باشد.

قیمت جواهر بر اساس زیبایی و کمیابی سنگ به کار رفته در آن سنجیده می شود همچنین با دوام بودن آن یک نکته بسیار مهم است که در خرید جواهر باید به آن دقت نمایید.

قیمتی که جواهر سازان برای ساخت جواهر از شما دریافت می نمایند بستگی به عوامل بسیاری دارد مثلا اگر جواهر با دست ساخته شود قیمتی بالاتر از جواهر ساخته شده با ماشین و تیراژ بالا دارد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *