هیفا گلد
هیفا گلد

مزایای خرید پایه جواهرات و نحوه انتخاب سنگ و نگین برای آن

طلا یک ماده گران قیمت است که از گذشته های دور به دلیل زیبایی و مقاومت ، شکل پذیری بالا و کمیابی مورد توجه بسیاری از افراد قرار‌ گرفته است.

این شیء گران قیمت علاوه بر زیبایی می تواند جز یک پس انداز برای ما حساب شود و بسیاری از افراد ماهانه مبلغی پس انداز کرده تا بتوانند به خرید طلا بپردازند.

زنان توجه زیادی به طلا داشته و کمتری زنی در جامعه پیدا می شود که از خرید طلا و زیور آلات حال دلش خوش نشود.

اما گاهی انتخاب یک طلای مورد سلیقه ما ممکن است دشوار به نظر برسد که امروزه روش های زیادی برای از بین بردن این مشکل به وجود آمده است.

یکی از این تکنیک ها که امروزه رواج بسیاری یافته خرید پایه جواهرات است و می تواند کمک زیادی به ما در انتخاب جواهر مورد نیازمان کند.

در این مقاله اطلاعات بیشتری به شما خواهیم داد.

جواهر چست؟

می خواهیم یک نگاه کلی و اجمالی به جواهر بیاندازیم و آن را برای شما توضیح بدهیم، جواهر به زیور آلاتی می گویند که دارای سنگ و نگین گران قیمت است و این سنگ می تواند طلا را لوکس تر و پر زرق برق تر نشان دهد.

جواهرات می تواند علاوه بر زیبایی دلایل دیگری برای خریدن و انداختن داشته باشند، مثلا یکی از آن ها این است که افرادی که جواهر استفاده می کنند می گویند تاثیر زیادی به روی خلق و خوی آنان نیز می گذارد و افرادی دیگر به دلیل ویژگی های شگفت انگیز این نگین های گران قیمت آنان را می اندازند.

اما شاید برای شما هم پیش آمده است که هنگام خرید جواهر از نگین و سنگ آن خوشتان نیامده و جزء سلیقه شما نبوده است.

امروزه این مشکل برطرف شده و شما با خرید پایه جواهرات می توانید جواهرمورد سلیقه خودتان بسازید.

پایه جواهرات چیست؟

شاید براتون پیش اومده دم ویترین مغازه از انگشتری خوشتان آمده که نگین و الماس به کار رفته در آن باب میل و سلیقه شما نبوده و از خریدش منصرف شده اید.

پایه جواهر در واقع همان قالب ساخته شده است که جواهر روی آن سوار می شود، و شما می توانید با توجه به سلیقه خودتان آن را زینت ببخشید.

خرید پایه جواهرات به شما امکان این را می دهد که طلایی با بودجه خودتان انتخاب کنید و اگر مبلغی برای پرداخت سنگ های گران قیمت نمی توانید متقبل شوید از سنگ های ارزان قیمت خرید کنید و اگر بحث قیمت برایتان مهم نیست با برلیان های گران قیمت طلای خود را زینت ببخشید.

یکی دیگر از ویژگی هایی که پایه جواهر برای شما به ارمغان می آورد این است که با توجه به استایل و لباس خود جواهرتان را انتخاب کنید تا خرید این جواهر برایتان دلچسب تر باشد و بر زیبایی استایل شما بیافزاید.

شما میتوانید با توجه به بودجه و سلیقه و استایل خودتان جواهرتان را چیدمان کنید و تا سالیان از آن استفاده کنید بدون اینکه دل شما را زده باشد.

بسیاری از افراد هستند که همراه داشتن سنگ ماه تولد می تواند تاثیر زیادی به روی شانس و کارکرد روزمره آن ها داشته باشد این افراد می توانند با خرید پایه جواهرات و سوار کردن سنگ ماه تولدشان به روی آن این شانس را برای خود به ارمغان بیاورند.

شما در ازای مبلغی زیادی پول اقدام به خرید جواهر می نمایید بنابرین این جواهر باید مطابق سلیقه و میل شما باشد و از آن لذت ببرید که این امکان با وجود پایه جواهر به شما داده شده است.

چگونه پایه جواهرات خودمان را انتخاب کنیم

پایه جواهرات با توجه به معیار های ما متفاوت است بعضی از افراد هستند که امنیت جواهر برایشان از زیبایی مهم تر است.

این افراد باید پایه جواهری انتخاب کنند که دارای چنگک های بیشتری باشد، تا بتواند از نگین حفاظت بیشتری نماید.

هر چه تعداد چنگه ها بیشتر باشد نمای جواهر ممکن است کمتر شود زیرا جواهر توسط تعداد بیشتری چنگه پوشانده شده و نمای آن کمتر می شود.

همچنین ممکن است تمیز کردن و نگه داری پایه جواهر با چنگه های زیاد دشوار تر باشد.

مزایا استفاده از پایه جواهر با چنگه های زیاد این می باشد که در صورت فرسایش و شل شدن یکی از چنگه ها ، چنگک های دیگری برای نگه داری الماس وجود دارد و این عامل باعث امنیت بیشتر جواهر می شود.

خرید پایه جواهرات با ارتفاع کمتر جلوه نگین ما رو بیشتر می نماید زیرا میزان نوری که به آن می رسد و با بازتاب آن نور به چشم ما درخشش بیشتر ایجاد شده و باعث خودنمایی دوچندان سنگ می شود.

انتخاب سنگ و نگین برای پایه جواهرات

مرحله بعد از خرید پایه جواهرات انتخاب سنگ و نگین برای آن است که به عوامل زیادی بستگی دارد.

در وهله اول نظر و عقیده شما برای انتخاب مهم است زیرا این جواهر متعلق به شماست و نباید نسبت به نظر دیگران آن را انتخاب کنید.

نکته دوم نوع سنگ و نگین می باشد، بعضی از افراد معتقدند سنگ ماه تولد برایشان شانس می آورد و قدرت ، انرژی آن ها را افزایش می دهد. این گونه افراد علاقه زیادی به طالع بینی داشته و می توانند به راحتی سنگ ماه تولد خود را خریداری نمایند.

بعضی دیگر معتقدند که سنگ های قیمتی بسیار انرژی بخش است و خاصیت درمانی نیز دارد بنابرین اگر جز این افراد هستید بهتر است از سنگ های قیمتی استفاده نمایید.

اگر شما برای مراسم عروسی سرویس پایه جواهرات خریداری نموده اید بهتراست  از سنگ های درخشان و شفاف استفاده نمایید.

رنگ سنگ انتخاب شده باید توسط خود شما و اینکه چه رنگی به استایل شما می آید انتخاب شود و بهتر است از رنگ هایی استفاده نمایید که بتواند با هر نوع استایلی هم خوانی داشته باشد.

نحوه خرید پایه جواهرات

درگذشته این امکان وجود نداشت و شما نمی ‌توانستید دخالتی در جواهر خود داشته باشید اما امروز با خرید پایه میتوانید نگین مورد نظر خود را روی آن سوار کرده.

مطمعنا پشت ویترین های طلافروشی تا به حال پایه جواهر را مشاهده نکرده اید ، نحوه خرید پایه جواهر به این گونه است که شما با وارد شدن در یک سایت یا طلاسازی مورد اطمینان می توانید پایه مورد نظر خود را سفارش داده و طرح و مدل را آن انتخاب نمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *