هیفا گلد
هیفا گلد

نکات مهم در خرید انگشتر طلا

طلا یک عنصر طبیعی است که در طبیعت به صورت آزاد یافت می شود، طلا را می توان به صورت رگه های درخشان میان سنگ معدن این عنصر یا به صورت قطعه های طلا در کف رودخانه ها یا مناطق آبرفتی پیدا کرد، این عنصر به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود از دیرباز مورد توجه بشر بوده است.

ویژگی های عنصر طلا

طلا یک عنصر نرم و انعطاف پذیر است که در مجاورت آب و هوا زنگ نمیزند و درخشندگی خود را از دست نمی دهد، طلا از نظر شیمیایی یک عنصر واسطه است که در شرایط استاندارد و درست کم واکنش ترین عنصر فلزی جامد است.

همانطور که انتظار می رود همیشه چیزی که سخت به دست بیاید یا کمیاب و نایاب باشد از ارزش زیادی برخوردار است، یکی دیگر از عوامل با ارزش و گران قیمت بودن طلا کمیابی آن است.

از ویژگی های عنصر طلا باید به خاصیت خورده نشدن، تصفیه آسان، زنگ نزدن و واکنش ناپذیری که صرفا برای عنصر طلا است اشاره کرد. در کمتر عنصر طبیعی این ویژگی ها به صورت یک جا وجود دارد، همچنین طلا را میتوان به رشته های بسیار نازکی تبدیل کرد، این کار در صنعت طلا و جواهر سازی کاربرد بسیار زیادی دارد.

طلا به تنهایی بسیار نرم و شکل پذیر است بنا براین باید با یک فلز دیگر مخلوط شود تا ضمن بوجود آمدن آلیاژ طلا استحکام قابل قبولی به آن ببخشد تا بتوان از آن در ساخت طلا و جواهرات گوناگون استفاده کرد.

این خاصیت طلا باعث شده تا صنعت طلا و جواهر سازی پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشد و هر ساله شما به بازار آمدن مدل های جدید و مختلف طلا را شاهد باشید، همچنین باعث شده تا شما بتوانید عیار طلای خود را مشخص کنید و بفهمید که طلایی که خریداری کرده اید یا می کنید چه عیاری دارد.

عیار طلا

طلا به طور کلی از ۲۴ واحد تشکیل شده است، طلا هایی که بیشتر و به طور معمول در ایران وجود دارند طلای ۱۸ عیار هستند یعنی ۱۸ واحد از ۲۴ واحد طلای خالص است و ۶ واحد دیگر از دیگر فلزات است تا استحکام طلا را بالاتر ببرند و همچنین ویژگی های آن را بهبود بخشند تا بهتر و بیشتر بتوان از آن در زمینه های مختلف استفاده کرد و ظرافت بیشتری به کار برد.

استفاده از طلا و جواهرات قدمتی دیرینه دار و حتی در تمدن باستان نیز آن را با ارزش می شمردند و برای زیر و زیبایی از آن استفاده می کردند امروزه بیشترین نوع رایج استفاده از طلا را میتوان حلقه ازدواج دانست، حتی افرادی که علاقه ایی به طلا و جواهرات ندارند ناگزیرند تا هنگام ازدواج حلقه طلا به دست خود بیاندازند.

انگشتر و حلقه های طلا تنوع بسیار زیادی دارند و هر سبکی که علاقه داشته باشید میان آن ها یافت می شود. امروزه طلا ها در رنگهای مختلفی ساخته میشوند از جمله قرمز، آبی، سبز…. اما هنوز هم رایج ترین و پرطرفدار ترین رنگ های طلا طلای سفید و زرد هستند. هر چند طلای سفید هنگام خرید گرانتر ولی در هنگام فروش ارزان تر است ولی میزان طلای آن ها یکسان است و فرق چندانی ندارد پس به اخبار زردی همچون تفاوت مقدار طلای موجود در آلیاژ طلای سفید و طلای زرد توجه نکنید.

در بازار تنوع بسیار زیادی از انواع طلا ها وجود دارد اما یکی طلا های که بسیار مورد استفاده عموم است، انگشتر می باشد.

انگشتر طلا هم در زنان و هم ‌در مردان کاربرد دارد و مردم از آن استفاده می کنند. انگشتر ها نیز مانند دیگر محصولات مدل های گوناگونی دارند تک نگین، بدون نگین، با سنگ طبیعی، بدون سنگ طبیعی و هزاران مدل دیگر. در اینجا ما به شما کمک می کنیم تا شما به راحتی و با اطلاعات کامل یک خرید بی نقص داشته باشید. علاوه بر خصوصیات ظاهری و زیبایی انگشتر ها باید به خواص سنم های طبیعی به کار رفته در ساخت انگشتر هم دقت کرد.

برای انتخاب انگشتر مورد نظر خود باید ابتدا علاقه و سلیقه خود را بدانید، تا متوجه شوید به دنبال چه سبکی میگردید برای خرید طلا و جواهرات، و همچنین باید به برخی مسائل علمی و درمانی نیز توجه کرد در انتخاب انگشتر.

 انگشتر ها و استفاده از آن ها

انداختن انگشتر کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که چه نوع انگشتری بپسندید و بخواهید از آن در کجا استفاده کنید به عنوان مثال برای استفاده روزمره بهتر است از یک طلای با دوام‌ و سبک و محکم‌ خریداری کنید تا در اثر استفاده روز مره دچار فرسایش نشود. اما یک انگشتر کلاسیک تک نگین هیچگاه از مد نمی افتد و همیشه نگاه ها به سمت مرکز توجه یعنی نگین وسط انگشتر است همچنین یک انگشتر تک نگین با الماس یا هر سنگ قیمتی دیگری همیشه بهترین گزینه برای حلقه نامزدی است.

سایز انگشتر

برای خرید یک انگشتر ابتدا شما باید از سایز انگشت خود اطلاع داشته باشید تا بتوانید انگشتر مناسب خود را پیدا کنید و آن را خریداری کنید.

همچنین از خرید انگشتر تنگ یا گشاد بپرهیزید تا هم از زیبایی انگشترتان کاسته نشود و هم شما به زحمت نیافتید برای اندازه کردن انگشتر.

رکاب انگشتر

یک انگشتر خوب انگشتری است که میان بند های انگشت جای بگیرد نه روی بند ها بنابراین انگشتری انتخاب کنید که میان بند های انگشتتان جای بگیرد و مفاصل شما برای حرکت آزاد باشند.

زمان خرید انگشتر

برای سایز درست انگشت خود بهتر است تا در ساعات عصر مراجعه کنید برای خرید طلا زیرا در این زمان دستها گرم هستند و سایز دستهای خودتان می باشند و کم و زیاد نمیشود تا بعد ها در انتخاب سایز به مشکل بر بخورید.

حتی شما میتوانید در صورت نیاز و علاقه خودتان جواهرات و زیور آلات روکش طلا استفاده کنید به این صورت که با آبکاری سرویس های نقره خود را آبکاری میکنید و بستگی به شرایط نگه داری ۱ الی ۵ سال عمر میکنند.

به یاد داشته باشید هدف اصلی از استفاده از این جواهرات رضایت شماست نه حرف اطرافیانتان پس در وهله اول سعی کنید خودتان از ‌کاری که انجام می دهید رضایت داشته باشید و لذت ببرید از خودتان.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *