هیفا گلد
هیفا گلد

نکات مهمی که طلا فروشی ها هرگز به شما نخواهند گفت!

به طور کلی زمانی که برای خرید طلا به طلا فروشی ها مراجعه می کنید، ممکن است طلای اصل و تقلبی که فروشنده به شما می فروشد را تشخیص ندهید. در بسیار مواقع این موضوع پیش آمده است که فرد طلا تقلبی به جای اصل آن از فروشنده خریده باشد.

جالب است بدانید که بسیاری از طلا فروشان با وجود گذراندن دوره های فنی تشخیص و نکات مهم خرید طلا و کسب این تجربه ها و اطلاعات اصلی که هر کسی در این صنف فعالیت دارد باید بداند؛ اما باز هم امکان تشخیص غلط و خطا فروش جنس غیر اصل طلا از طرف آن ها وجود دارد.

توجه داشته باشید که هر فروشنده طلا باید تضمین کند که فاکتور طلا خریداری شده کاملا اصل است، چرا که آن فرد در قبال فروش محصول اصل یا تقلبی مسئول می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نکات مهم خرید طلا قبل از مراجعه و قصد خرید از فروشندگان بهتر است با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

یکی از طلا فروشان در ارتباط با این موضوع چنین صحبت کرده است که متوجه شدن، طلا اصل یا تقلبی در بسیاری از مواقع از طرف خریداران سخت است و امکان خطا در خرید طلا تقلبی وجود دارد.

ولی نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فروشندگان طلا در قبال فاکتوری که به خریداران ارائه می دهند مسئولیت دارند و در این هنگام باید پاسخگوی این مشکل پیش آمده باشند.

یکی دیگر از طلا فروشان در این زمینه به این صورت توضیح می دهد که تمامی فاکتور هایی که پس از خرید به شما داده می شود، کاملا معتبر هستند و اگر در این ارتباط مشکلی پیش بیاید خریدار اجازه دارد از فروشنده ای که این فاکتور را به آن صادر کرده است، شکایت کند و برای تایید تقلبی بودن و اصل نبودن طلای شما پاسخگو باشد.

نکاتی که باید در هنگام خرید طلا به آن ها دقت کنیم

دانستن و کسب اطلاعات در ارتباط با نکات مهم خرید طلا می تواند شما را در مقابل مشکلات احتمالی و اشتباهات دور نگه دارد و در واقع این نکات شما را راهنمایی می کنند که چگونه با کمترین ضرر و زیان طلا اصل بخریم.

اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که بدانید به چه دلیل و هدفی به طلا فروشی مراجعه می کنید، این نکته بسیار مهم است تا از خطا به دور باشیم. همچنین باید به سه نکته ی اصلی دیگر که در ادامه این مقاله آن ها را بازگو می کنیم توجه داشته باشید تا یک خرید مطمئن و آرامش بخشی را تجربه کنید.

با چه قصدی به طلا فروشی مراجعه می کنیم؟

این موضوع کاملا ساده است که برای خرید طلا به طلا فروشی می رویم؛ اما مهم آن است که جزو کدام دسته از خریداران طلا می باشیم.

دسته اول که قصد خرید طلا را دارند، یا برای خرید عروسی و یا برای هدیه دادن وارد طلا فروشی می شوند. و اما دسته دوم برای پس انداز و یا روز مبادا قصد خرید طلا را دارند.

تهیه طلا برای عروسی و یا هدیه دادن

خرید طلا برای ازدواج و عروسی یا کادو دادن به خصوص برای خانم ها بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. ولی این خرید باید کاملا با حساسیت و ریز بینی دقیق انجام بگیرد تا مشکلی در آن پیش نیاید. بهتر است این نکات مهم خرید طلا برای عروسی یا کادو دادن را در نظر بگیرید.

به جای طلا نو، طلای دست دوم خریداری نکنید.

اولین نکته مهم این است که دقت داشته باشید طلا دست دوم را به جای طلا نو نخرید و آن را به اشتباه نگیرید. برای مثال طلا های دست دوم مقداری رنگ رفتگی یا خط و خش در قسمت قفل خود دارند، که آن نشانه دست دوم بودن دستبند یا گردنبند است.

در زمان هایی که تقاضای خرید طلا کمتر است مراجعه کنید

توجه داشته باشید که در زمان های کم تقاضاتر و در واقع کساد بودن بازار طلا که معمولا در ماه هایی مانند محرم و صفر که مراسم عروسی برگزار نمی شود برای خرید اقدام کنید. زیرا  قیمت طلا کمتر می شود و با این کار یک خرید هوشمندانه را انجام داده اید.

خرید طلا برای پس انداز کردن

بهترین کالا که سود بسیاری برای روز مبادا به شما می دهد، خرید اصولی طلا و انبار کردن آن است. نگهداری از این سرمایه ارزشمند برای طولانی مدت می تواند ما را از مشکلات مالی بسیار زیادی خلاص کند.

اما اگر قصد این کار را دارید بهتر است به جای طلای زینتی، سکه بخرید. زیرا سکه طلا دارای اجرت ساخت نیست و در هنگام فروش آن ضرر کمتری به فروشنده وارد می شود. همچنین برای پس انداز طلا بهتر است بر خلاف دسته خرید طلا عروسی طلا دست دوم بخرید.

چرا که طلای دست دوم در هنگام فروش هزینه اجرت ساخت ندارد می دانیم اجرت ساخت یک مبلغی می باشد که باید برای ساختن طلا به سازنده و کارخانه آن پرداخت شود. پس روشن است که با خرید طلای دست دوم دیگر احتیاجی به پرداخت اجرت ساخت ندارید و همچنین در هنگام فروش آن کمتر ضرر خواهید کرد.

حال که با این نکات مهم خرید طلا آشنا شده اید به یک موضوع مهم دیگر که سوال برخی از افراد است در قسمت پایانی این مقاله می پردازیم.

طلای ایرانی بخریم یا خارجی؟

بسیاری از افراد برای خرید طلا علاوه بر مواردی مثل رنگ طلا، کیفیت، ظرافت طراحی، اجرت ساخت؛ به خارجی بودن یا ایرانی بودن آن نیز توجه می کنند. اما طلای ایرانی بسیاری هستند که ارزش خرید بالایی دارند و حتی در میان افراد خارجی نیز پر طرفدار هستند.

برای مثال طلای یزد تمام ویژگی هایی که یک طلای خوب باید داشته باشد را دارد و با عیار 20 ساخته می شود و بسیار شفاف و خوش ساخت است. علاوه بر آن برند های ایرانی مختلفی هستند که از طلای خارجی هم بهتر می باشند و با خرید آن ها نیز یک حمایت به محصولات داخلی کرده ایم.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *